Dieta na podwyższony cholesterol

0
1406
Dieta na podwyższony cholesterol

Podwyższony cholesterol jest bardzo poważnym problemem, gdyż dotyka wiele osób i nie jest tak spektakularny, jak inne zewnętrzne dolegliwości. Przez wiele osób jest dlatego lekceważony. Podwyższony cholesterol możemy jednak doprowadzić do odpowiedniego poziomu i utrzymywać go na nim stosując odpowiednią dietę. Stosując kilka przydatnych porad i wskazówek żywieniowych, nie będziemy musieli borykać się z następstwami podwyższonego cholesterolu, a będziemy mogli cieszyć się zdrowiem i witalnością. Jak zatem wygląda dieta na podwyższony cholesterol i jak dbać o swoje zdrowie? Szczegóły później.

Co jeść, aby obniżyć cholesterol?

Aby obniżyć oraz utrzymać na odpowiednim poziomie cholesterol, należy w pierwszym kroku ograniczyć spożycie tłustych produktów mięsnych. Powinniśmy również unikać przetworów mięsnych np. wysoko przetworzonych, mięs niskiej jakości, jaj oraz tłustych produktów mlecznych. Możemy zastąpić je rybami np. morskimi, które są zdrowe oraz zawierają wiele przydatnych substancji odżywczych. Produkty strączkowe i ryby zawierają kwasy Omega 3 i Omega 6. W diecie antycholesterolowej możemy spożywać chude i naturalne jogurty, twarogi czy kefiry. Ważnym punktem całej diety antycholesterolowej są warzywa. Zawierają one cenny błonnik, który ogranicza wchłanianie się złego cholesterolu, co jest niezwykle ważne przy tego typu diecie.

Podczas diety na podwyższony cholesterol ważne są też ogólne zasady. Potrawy powinniśmy przygotować, gotując je lub tworząc na parze, unikając smażenia. Korzystne jest też jedzenie 5 ciu posiłków co kilka godzin, gdyż organizm lepiej radzi sobie z przetwarzaniem substancji odżywczych i cholesterolu w mniejszych dawkach. Warto zadbać też o odpowiednie nawodnienie min. 2 litry dziennie, jeśli nie mamy przeciwwskazań. Dietę powinniśmy prowadzić też regularnie, wyrabiając pewien rytm dnia i posiłków co będzie korzystne dla naszego organizmu.

dieta

Dieta wegetariańska

Jedną z gotowych i bardzo korzystnych diet na podwyższony cholesterol jest dieta wegetariańska. Choć nie zawierać będzie ona mięsa, również możemy spróbować ją stosować i liczyć na to, że zaakceptujemy jej walory smakowe. Dieta wegetariańska ma bardzo niską zawartość nasyconych kwasów tłuszczowych, dzięki czemu nie będzie dalej podnosiła naszego cholesterolu. Zawarty w niej błonnik, kwasy omega 3 czy przeciwutleniacze korzystnie wpłyną na obniżenie złego wskaźnika cholesterolu. Jeśli samodzielnie nie chcemy, nie mamy czasu lub nie potrafimy przygotować diety na obniżenie cholesterolu, możemy skorzystać z oferty firm cateringowych. Dieta pudełkowa oferuje różnego rodzaju diety np. dietę wegetariańską czy właśnie te dedykowane na obniżenie cholesterolu. Catering dietetyczny w Gdyni polega na tym, iż zamawiamy kilka posiłków na cały dzień i są one dostarczane nam codziennie w formie gotowych pudełek gotowych  do spożycia. Przygotowują je specjaliści, a catering dietetyczny jest równoznaczny z odpowiednią ilością np. korzystnych substancji odżywczych czy zrównoważoną dietą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ