Dezodorant w kulce, sprayu i sztyfcie – jak używać?

0
9352

Skuteczną ochronę przeciw poceniu się zapewniają antyperspiranty. Kosmetyki przeciwpotne dostępne są w aerozolu, kulce, sztyfcie bądź kremie. Każdy produkt łatwo się aplikuje. Pozostawia on na delikatnej skórze pod pachami delikatny i przyjemny zapach.

Antyperspirant w sprayu

Dezodorant w sprayu zawiera najmniej konserwantów ze wszystkich antyperspirantów dostępnych na rynku kosmetycznym. Kosmetyk może jednak podrażniać skórę ze względu na zawartość alkoholu, dlatego nie należy stosować go tuż po depilacji pachy. Znaczna część dezodorantów w aerozolu nie pozostawia białych śladów na odzieży. Preparatu można więc używać, ubierając bluzki w bardzo jaskrawych i mocnych odcieniach. Dezodoranty, które zapobiegają nadmiernemu poceniu się, to np. kosmetyki marki FA, które oprócz właściwości przeciwpotnych posiadają również delikatny i świeży kwiatowy zapach.

Dezodorant w sztyfcie – jak używać?

Antyperspirant w sztyfcie zawiera w sobie specjalny talk, który zapobiega poceniu się. Kosmetyki dodatkowo zawierają substancje, które łagodzą podrażnienia skóry, dlatego można ich używać nawet tuż po depilacji. Dezodorant w sztyfcie jest bardzo przydatny w podróży, zwłaszcza samolotem, ponieważ występuje w postaci stałej, a co za tym idzie jest jedynym rodzajem dezodorantu, jaki jest dopuszczalny w podręcznym bagażu. Stosując antyperspirant, nie należy przesadzać z ilością nakładanego kosmetyku, ponieważ jego zbyt gruba warstwa może odznaczać się na ubraniach lub nieestetycznie kruszyć. Ze względów higienicznych dezodorant w sztyfcie może być używany tylko przez jedną osobę, podobnie jak kosmetyki w kulce.

Dezodorant w kulce

Antyperspiranty w kulce pozostawiają na skórze lepką warstwę i schną znacznie dłużej niż np. dezodorant w sprayu, dlatego mogą powodować lekki dyskomfort podczas używania. Większość kosmetyków, które można nabyć w internetowej drogerii Superkoszyk.pl nie zawiera w sobie alkoholu, zatem ich działanie jest delikatne i nie powoduje podrażnień. Dezodoranty w kulce występują w formie specjalnego żelu lub gęstego płynu.

Antyperspiranty w kremie

Dezodorant w kremie sprawdza się w pielęgnacji bardzo wrażliwej skóry. Delikatna formuła, pozbawiona alkoholu, sprawia, że kosmetyk można stosować na świeżo wydepilowaną skórę pod pachami. Preparat w kremie, oprócz ochrony przed potem i jego przykrym zapachem, dodatkowo pielęgnuje wrażliwą skórę. Aby kosmetyk nie brudził ubrań, po jego nałożeniu należy poczekać, aż całkowicie wyschnie.

[Głosów:29    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ