Czym się kierować przy wyborze serwetek papierowych?

0
250
serwetki papierowe

Dekorowanie stołu zazwyczaj kojarzy się z dobraniem odpowiedniego obrusa, rozstawieniem nakryć oraz ustawieniem wazonów z kwiatami. Przy tym wszystkim należy jednak pamiętać również o detalach, takich jak serwetki ozdobne, które mogą całkowicie odmienić wystrój. Jakiego rodzaju serwetki najlepiej wybrać, by pasowały do stołowej aranżacji?

Wybór dostosowany do aranżacji stołu

Ozdobne serwetki papierowe zalicza się do podstawowych elementów dekoracyjnych stołu. Wykorzystuje się je podczas wesela, bankietów, spotkań biznesowych oraz uroczystości rodzinnych. Wiele sklepów z tym asortymentem ma w swojej ofercie produkty ze specjalnego chłonnego materiału, na którym widnieją drukowane lub tłoczone wzory w różnych kolorach i deseniach. Duży wybór serwetek papierowych sprawia, że można je dopasować do każdej aranżacji stołu oraz do charakteru wydarzenia. Warto pamiętać, że również jednokolorowe gładkie serwetki mogą się bardzo dobrze prezentować na wystawnym stole. Niektórzy mogą uważać, że tego rodzaju ozdoby nie odgrywają większej roli podczas przygotowywania uroczystego wydarzenia. Jednak życie pokazuje, że jest to bardzo istotne.

Serwetki tematyczne

Różnorodne serwetki papierowe z pewnością bardzo przydadzą się w restauracjach, domach oraz wydarzeniach w plenerze. Ten niezwykle dekoracyjny i praktyczny detal może służyć zarówno jako dodatek do codziennego posiłku, jak i ważny element uroczycie zastawionego stołu. Jeśli chcemy idealnie dopasować serwetki do całości, to warto zwrócić uwagę na rodzaje potraw i innych elementów, które będą towarzyszyły posiłkowi. Trzeba pod tym kątem wybrać rodzaj serwetek papierowych oraz ich kolor i wzornictwo. Niektóre sklepy oferują serwetki, które stanowią kolekcje tematyczne. Dlatego łatwo będzie je dopasować do konkretnego wydarzenia. Na ślubie na przykład będą dominować elementy związane z miłością. Natomiast spotkania rodzinne powinny podkreślać silne więzy oraz ciepło ogniska domowego.

Praktyczne zastosowanie

Modne serwetki papierowe z pewnością powinny się pojawić w każdym domu i na każdym stole. Ze względu na to, że mają uniwersalne zastosowanie, będą przydatne podczas spożywania posiłku oraz w innych sytuacjach. Za ich pomocą można na przykład szybko wytrzeć stół, gdy rozleje się na nim napój lub wyczyścić dłonie, by nie zabrudzić sobie garderoby. Podczas wyboru serwetek dobrze jest zdecydować się na odpowiedni wariant kolorystyczny oraz rodzaj wykończenia. Oczywiście wszystko będzie zależało od charakteru uroczystości i elementów ułożonych na stole. Niektórzy wykorzystują serwetki do tworzenia z nich kieszonek na sztućce, przestronną dekorację lub uzupełnienie talerza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ