Co się dzieje podczas ciąży

0
1217

Wiele ludzi, zarówno młodszych jak i nieco starszych, czasem zaczyna powoli myśleć o własnym potomstwie, które pozwoli im cieszyć się pełną rodziną. Jednakże czy sama idea ciąży jest dobra?
I tak, i nie – wszystko zależy od tego, czego pragną od siebie i swojego przyszłego życia.
W ciąży, każda mama z czasem zaczyna odczuwać coś, co ciężko wytłumaczyć. Dla niektórych przyszłych mam będzie to radość, natomiast dla innych będzie to smutek.
W późniejszych okresach ciąży, po przyszłej mamie można zobaczyć już pierwsze oznaki ciąży. Dzieje się to zazwyczaj między 22 a 24 tygodniem ciąży, gdzie rosnący brzuch sprawia, iż dosyć sporo ludzi zaczyna być nieco bardziej życzliwi dla osób będących w ciąży.
22. tydzień ciąży to specjalny okres dla przyszłej mamy. W tym czasie, dziecko ma już około 25 centymetrów i waży około 300 gram.
23. tydzień ciąży to czas, w którym dziecko jest niezwykle ruchliwe, przez co potrafi przysporzyć kłopotów nawet najbardziej cierpliwej, przyszłej mamie. Prócz dokuczania, dziecko także sporo śpi i powoli wyczuwa emocje swojej mamy. 24. tydzień ciąży to także czas, w którym dziecko nie za bardzo ludzi głośne otoczenie, gdyż już jego zmysły są prawie wykształcone. Nienarodzone jeszcze dziecko lubi natomiast głos swojej przyszłej mamy, dlatego warto jest pomyśleć nad śpiewaniem swojemu przyszłemu dziecku w momentach, gdy przyszła mama chce odpocząć, a dziecko niekoniecznie ma na to ochotę.
W 24 tygodniu mogą pojawić się problemy z bólem kręgosłupa dlatego warto, aby przyszła mama rozciągała swoje mięśnie.

http://dobrenawyki.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ