Cechy dobrej zmywarki gastronomicznej

0
1001
zmywarka
fot. pexels.com

Zakup zmywarki gastronomicznej to niemała inwestycja. Warto więc zrobić rzetelny research i mieć świadomość, jakie kwestie techniczne wpływają na to, że taka zmywarka jest dobra i śmiało można w nią inwestować. Sprawdź więc, jak wybrać dobrą gastronomiczną zmywarkę!

Zobacz też: http://jegoego.pl/zmywarka-gastronomiczna-pod-katem-technicznym/

Wszystko zaczyna się od wody

Z dobrą zmywarką jest podobnie, jak z dobrą kawą. Jeśli przygotujemy ją ze złej jakości wody, to nawet najlepsze ziarna kawy nie sprawią, że napar będzie dobry w smaku. W przypadku zmywarki zaobserwować można podobną zasadę. Zbyt twarda woda może sprawić, że na naczyniach powstanie kamień. To bardzo długi i powolny proces, ale twarda woda wpływa często również na niedokładne mycie naczyń, a także może przyczynić się do szybszego niszczenia się zmywarki. Rozwiązania w tej sytuacji są dwa. Najpierw oczywiście należy zbadać, jaką wodę mamy w kranie i jeśli nie jest odpowiednia, to albo należy zamontować filtr bezpośrednio w miejscu pobierania wody do zmywarki albo zdecydować się na zmywarkę gastronomiczną, która ma wbudowany uzdatniacz wody.

Pompa odpływu

Temu elementowi technicznemu należy mocno się przyjrzeć. Jeśli w mieszkaniu odpływ jest zamontowany w podłodze, to zmywarka gastronomiczna nie musi być w niego wyposażona. Jeśli natomiast jest inaczej – jest to niezbędne. Podobną kwestię stanowi obecność pompy wspomagającej płukanie. Zmywarkę gastronomiczną właśnie z taką pompą należy wybrać wtedy, gdy woda nie ma odpowiedniego ciśnienia to jest wartość dwóch barów. Te elementy techniczne mają ogromny wpływ na jakość zmywania i bezpieczeństwo zmywarki, czyli to aby nie zniszczyła się zbyt szybko.

Dozownik płynu myjącego

To jeden z kluczowych elementów, na który należy zwrócić uwagę, ponieważ nie każda zmywarka gastronomiczna ma wbudowany właśnie taki dozownik płynu myjącego. Bardzo często zmywarki mają dozowniki do płynu nabłyszczającego, ale nie do myjącego. Warto sprawdzić tę kwestię dokładnie w modelu, który zamierzasz kupić. Brak takiego dozownika nie jest aż tak dużym problemem, ale wiele osób nie doczyta informacji o jaki dozownik chodzi, a później jest rozczarowana brakiem praktyczności i funkcjonalności zmywarki gastronomicznej.

Przeczytaj też: http://www.modny-styl.pl/jakie-drzwi-wejsciowe-wybrac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ