Ból z tyłu głowy – możliwe przyczyny

0
1220

Ból głowy to męcząca przypadłość, zwłaszcza jeśli pojawia się często i niełatwo wyzbyć się go tabletkami przeciwbólowymi. Występują jego rozmaite rodzaje. Jeśli męczy nas ból z tyłu głowy – możliwe przyczyny mogą być różne. Najczęstszym powodem jest napięciowy ból głowy, który może być związany zarówno z napięciem mięśni karku jak i ze zmęczeniem lub wahaniami ciśnienia. Nie należy lekceważyć tego rodzaju bólu głowy i często wymaga on konsultacji z lekarzem, który doradzi ewentualne sposoby leczenia.

Zimowe sporty – jaki rodzaj aktywności fizycznej
Wiele osób uważa, że zima to nie jest okres sprzyjający aktywności fizycznej. W rzeczywistości jest jednak inaczej – zimowa aura otwiera wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Jeśli interesują nas sporty wyczynowe i nie boimy się kontuzji, warto zdecydować się na naukę jazdy na snowboardzie lub na nartach. Jeżeli mamy ochotę spędzić czas z dziećmi, możemy wybrać się na lodowisko i wypożyczyć łyżwy, by sprawdzić czy ten rodzaj rozrywki nam odpowiada. Zima stwarza wiele okazji do zdrowego ruchu na świeżym powietrzu.

Koszmary senne – co jest ich przyczyną?
Złe sny często bywają powodem naszego niewyspania. Przerywają spokojny sen i sprawiają, że w dzień jesteśmy rozkojarzeni i gorzej wykonujemy swoje obowiązki. Przyczyn koszmarów sennych może być wiele – od stresów w życiu codziennym po nadmierne spożywanie alkoholu. Zaleca się wtedy zmianę trybu życia, czasem wizyty u psychologa lub odstawienie używek i leków, które mogą mieć wpływ na zły sen. Konsultacja ze specjalistą może być konieczną pomocą dla zakończenia koszmarów.

http://www.lajfczat.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ