Baterie do aparatów słuchowych – jak wybrać?

0
2019

Problemy ze słuchem nie są taką rzadkością, jaką by się mogły wydawać. Przyczyny są różne, ale efekt pozostaje jeden – częściowa lub całkowita utrata słuchu i konieczność stosowania aparatu słuchowego. Ten ostatni dla prawidłowego działania potrzebuje odpowiednich baterii. Radzimy, w jaki sposób je wybrać.

Jak długo działają baterie do aparatów słuchowych?

Trwałość baterii jest zróżnicowana i zależy nie tylko od wybranych baterii, lecz również od samego aparatu słuchowego i tego, jak intensywnie jest wykorzystywany (jak bardzo musi wzmocnić dźwięk oraz tego, przez ile godzin pozostaje aktywny w ciągu doby). W praktyce czas ten wynosi zwykle od trzech dni do nawet trzech tygodni.

Jak łatwo się domyślić na podstawie powyższych informacji, jeżeli chcesz, aby bateria działała jak najdłużej, musisz pamiętać o wyłączaniu aparatu gdy jest nieużywany (np. w czasie snu). Warto też zwrócić uwagę na fakt, że w upalne dni baterie szybciej się wyczerpują ze względu na wysokie temperatury.

Które baterie wybrać?

Przede wszystkim należy sprawdzić rozmiar baterii, jakie pasują do Twojego aparatu słuchowego. Istnieją cztery podstawowe wymiary, które standardowo są oznaczane poprzez odpowiednie kolory i liczby. Są to odpowiednio: żółte z numerem 10, pomarańczowe (numer 12), brązowe (numer 312) oraz niebieskie (numer 675).

rozmiar to jednak nie wszystko. Baterie posiadają różną pojemność wyrażoną w miliamperogodzinach (mAh). Wybierając baterie o większej pojemności możesz liczyć na dłuższa ich żywotność. Warto tez postawić na znanych producentów, specjalizujących się właśnie w produkcji baterii.

W razie wątpliwości, najlepiej szukać baterii do aparatów słuchowych w hurtowniach, wbrew pozorom część z nich, jak Micros (www.micros.com.pl) obsługuje również zamówienia indywidualne.

Ważna uwaga

Baterie do aparatów słuchowych aktywowane są poprzez zdjęcie specjalnej zaślepki. Niektóre osoby wkładają je do aparatu bezpośrednio po odbezpieczeniu lub po odczekaniu zaledwie kilkunastu sekund. Zamiast tego lepiej chwilę odczekać. Odczekanie kilku minut (niektórzy doradzają jedną, w praktyce warto jednak poczekać nawet trzy) sprawia, że żywotność baterii jest nieco dłuższa.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ