Atrakcje Trzebiatowa

0
1257

Jest popularnym letniskiem, a zarazem atrakcyjnym i pełnym ciekawych zabytków miasteczkiem. Trzebiatów może pochwalić się takimi atrakcjami, jak sanktuarium Macierzyństwa Najświętszej Marii Panny oraz wieżą, która swego czasu pomagała marynarzom przemierzającym wody Morza Bałtyckiego.
Jakie zabytki koniecznie powinni odwiedzić przybywający do Trzebiatowa turyści? Jakie atrakcje czekają na nich w tym ciekawym letnisku?
Trzebiatów to przede wszystkim potężna fara oraz ciekawe kamienice znajdujące się na starym mieście. Ratusz oraz częściowo zrekonstruowane mury miejskie są dziś najcenniejszymi atrakcjami dla turystów odwiedzających miasto. W skład murów miejskich wchodzi Brama Kaszana, zbudowana w XIV wieku i będąca obecnie jednym z najcenniejszych zabytków miasta. Można wejść na jej szczyt z góry podziwiać panoramę miasta. Nazwa tej bramy wzięła się od gorącej miski z kaszą, która niegdyś wypadła jednemu ze strażników, parząc zbliżających się do murów miejskich napastników. Na cześć tego wydarzenia, które ocaliło miasto, do dziś odbywa się tu ważna impreza. To Trzebiatowskie Święto Kaszy.
Ważnym zabytkiem jest miejscowa fara z XIV wieku, która jest ciekawym przykładem gotyckiej architektury. Obecnie jest to sanktuarium Macierzyństwa Najświętszej Marii Panny. Fara ta może pochwalić się dobudowaną pod koniec XVIII wieku wieżą, która liczy sobie 89 metrów wysokości i jest jedną z najwyższych kościelnych wież na Pomorzu.
Jednym z odbudowanych obiektów jest również pałac nad Regą, który powstał tu na przełomie XVII i XVIII wieku. Obecnie budynek ten służy jako dom kultury, często są w jego wnętrzu organizowane koncerty.
Sam Trzebiatów jest też ważnym ośrodkiem kultury. Odbywają się tu liczne imprezy oraz festyny.

http://www.innebrzmienia.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ