Astronauta – jak nim zostać?

0
985
astronauta

Kto z nas nie chciałby eksplorować kosmosu jako astronauta? W wielu przypadkach jest to marzenie małych chłopców. Jeżeli niestraszne nam jest latanie poza atmosferą ziemską i fascynują nas wszystkie tematy związane ze strefą poza ziemską, to powinniśmy zagłębić się w to, jak wygląda praca w takim zawodzie. Jakie kroki podjąć, aby zostać astronautą? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-astronauta/ 

Jak zostać astronautą w NASA?

Aby dołączyć do załogi NASA musimy spełniać sporo wymagań. Może to zniechęcić sporo kandydatów, ponieważ wymagane jest posiadanie obywatelstwa Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nie jest to coś niemożliwego, jeżeli jesteśmy kimś komu po prostu zależy na zostaniu astronautą oraz badaniu kosmosu.

Oprócz tego musimy posiadać wykształcenie magisterskie z kierunku inżynierii, nauk biologicznych, fizycznych, komputerowych, matematyki lub medycyny. Oczywiście musi być to jedna z uczelni uznawanych przez NASA. Wymagany jest również to, aby posiadać przynajmniej 2 lata doświadczenia lub minimum 1000 godzin spędzonych latają samolotem odrzutowym. Musimy też zdać testy sprawnościowe NASA, które dotyczą lotu długoterminowych.

Jak zostać astronautą?

Nie jest to proste zadanie, i nie ma na to żadnej drogi na skróty. Nie ma też żadnych szkół, oraz uczelni wyższych dla astronautów. Jak więc podjąć pracę w takim zawodzie oraz jakie kwalifikacje są nam potrzebne aby zostać jednym z nich? Agencje kosmiczne potrzebują osób najlepszych pod każdym względem. Jest to praca niezwykle elitarna, która wymaga od nas wytrzymałości fizycznej jak i psychicznej. Trenowanie nowego astronauty jest sporo inwestycją, więc nie możemy sobie pozwolić na zatrudnianie kogokolwiek. Zorganizowanie misji kosmicznej oraz jej ukończenie to lata praktyki.

Zobacz też: http://www.modny-styl.pl/wolontariusz-jak-zostac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ