4 akcesoria, w które warto wyposażyć smartfon

0
700
akcesoria

Niemal każdy z nas korzysta ze smartfona – mniej lub bardziej rozbudowanego. Wygodne i poręczne urządzenia mobilne mogą coraz więcej i codziennie ułatwiają nam życie. Z ich poziomu możemy płacić, włączyć pranie albo piekarnik, obejrzeć serial czy posłuchać muzyki, a także korzystać z mediów społecznościowych i popularnych komunikatorów, robić zdjęcia czy nagrywać filmy. Sam smartfon to jednak nie wszystko. Zakres jego możliwości zdecydowanie poszerzają dodatkowe akcesoria. Podpowiadamy, co wybrać.

Warto dokupić do swojego telefonu kilka użytecznych akcesoriów. Które są absolutnym must have? Zobacz nasze zestawienie – m.in. etui na Samsung A80, iPhone X lub inny model, szkło hartowane czy powerbank.

Etui na telefon

Podstawowym gadżetem jest etui ochronne, które stanowi też elementarne zabezpieczenie przed kurzem, zabrudzeniami czy drobnymi zarysowaniami. W zależności od telefonu, dostępne są różne modele – m.in. etui na iPhone X, Huawei P40 Lite czy Samsung S20. Może to być modny i lekki case w wybranym kolorze, etui skórzane eleganckie, futerał kabura czy etui silikonowe. Popularne są też etui w różne wzory, ze zdobieniami, z brokatem, napisem – każdy znajdzie coś dla siebie. Można mieć ich kilka i zmieniać w zależności od okazji i nastroju czy stylizacji. Etui na telefon pozwala go świetnie spersonalizować.

Folia ochronna lub szkło hartowane

Te akcesoria zapewnią ochronę ekranowi. Folia jest tańsza, ale szkło mocniejsze i pewniejsze. Warto zainwestować w produkt dobrej jakości, by zwiększyć poziom ochrony w razie upadku telefonu lub jego przechowywania w torebce albo kieszeni. Wymiana szkła trwa chwilę i nie kosztuje dużo, a serwis ekranu może okazać się zdecydowanie nieopłacalny. Ochronne etui na Samsung A71 czy Sony albo Redmi oraz szkło hartowane to podstawowy zestaw.

Powerbank

Większość z nas ładuje smartfon co wieczór lub częściej, jeśli jest intensywnie użytkowany. Jeśli energii zabraknie nam niespodziewanie, ratunkiem jest pojemny powerbank, czyli przenośny bank energii. Trzeba go połączyć ze smartfonem, by urządzenie dalej pełniło swoje zadania. Zwróć uwagę, że im większa pojemność, tym większe urządzenie. Wybrane modele dodatkowo posiadają m.in. latarkę.

Karta pamięci

Jeśli przechowujesz w telefonie dużo plików, np. zdjęć, filmów czy muzyki, warto dokupić dodatkową kartę pamięci. Wbudowana pamięć może szybko okazać się zajęta, a dzięki karcie microSD można łatwo rozszerzyć zasoby smartfona. Zwróć uwagę nie tylko na jej pojemność, ale także szybkość – wielu producentów smartfonów zaleca rekomendowaną szybkość karty, by była w pełni kompatybilna z Twoim urządzeniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ