Na deszczowe, wakacyjne dni – audiobooki, które zmieścisz w kieszeni

0
590
Na deszczowe, wakacyjne dni – audiobooki, które zmieścisz w kieszeni

Za nami półmetek wakacyjnych szaleństw. Jedni już dawno zapomnieli o urlopie i wpadli na nowo w wir pracy, inni wciąż jeszcze odliczają dni do wymarzonego wyjazdu czy koniecznego remontu. Urlop po polsku ma w końcu różne oblicza. Niezależnie od tego, na jakim etapie akurat jesteśmy, warto mieć w zanadrzu pomysł na deszczowe dni, których późnym latem i wczesną jesienią nie brakuje. Z pomocą przychodzi nam Storytel i książki w wersji audio.

audiobooki

Po audiobooki sięgamy coraz śmielej i chętniej buszujemy w znanych i mniej znanych tytułach. Jedna z nowszych propozycji serwisu Storytel, a przy tym nieco odmienna w formie, przypadnie do gustu pewnie nieco młodszym słuchaczom, choć mówimy tu raczej o dorosłych odbiorcach,  głównie ze względu na język używany w słuchowisku. „Random” to niezwykła opowieść o tęsknocie za normalnymi relacjami. Przypadkowi ludzie, aplikacja, która łączy ich w pary i wrażliwość, wzmocniona wymuszonym zamknięciem w czterech ścianach własnego mieszkania, tworzą bardzo intymną historię. Produkcja szczególnie bliska wszystkim tym, którzy boleśnie odczuli skutki pandemii i społecznego wykluczenia. Bohaterowie, grani przez Julię Wieniawę i Macieja Musiałowskiego, pięknie balansują na emocjach, a ostatni odcinek słuchowiska został stworzony w pełnej wersji filmowej. Czy trzeba jeszcze mocniej zachęcać? Nie sądzę.

audiobook

Dla równowagi, Storytel obfituje też w komedie, które bawią kolejne już pokolenia czytelników. Do grona autorów, którzy wpisują się w ten schemat, bez wątpienia należy Joanna Chmielewska. Jej żarty są ponadczasowe, historie chwytają za serca, a słowa płyną gładko, jak po tafli jeziora. Słuchanie jednej z odsłon „Przygód Joanny”, to czysta przyjemność. W tym wypadku jest to jedna z ostatnich części cyklu. „Drugi wątek” prowadzi nas przez życiowe zawirowania bohaterki, która zawsze musi się wplątać w jakąś absurdalną aferę, bo bez zamieszania byłoby przecież nudno! Joanna, szukając mieszkania dla ciotki z Kanady, wikła się w zbrodnię, której nie popełniła, ale przez przypadek staje się jedną z podejrzanych. Kto by się w końcu spodziewał, że w oglądanym mieszkaniu wpadniemy na… dwa martwe ciała?

Storytel

Debiutujący pisarze to często nie lada gratka dla tych, którzy księgarniane półki mają już przewertowane wzdłuż i wszerz. Storytel również daje swoim użytkownikom możliwość poznania świeżej krwi wśród mistrzów pióra. Sandra Robins w ramach debiutu stworzyła romans. „Miłość na sprzedaż” jest pierwszą częścią cyklu o tym samym tytule. Autorka opisuje w niej historię, jakich świat widział już tysiące, ale wciąż pozostaje wiele do opowiedzenia. Bohaterka jest młodą kobietą, studentką, którą ścieżki losu poprowadziły ku najstarszemu zawodowi świata. Zrobi wszystko, aby utrzymać siebie i schorowaną babcię, ma w głowie cel, do którego dąży. Praca w agencji towarzyskiej wydaje jej się prostą drogą ku temu celowi, ale – jak to zwykle bywa – wszystko okazuje się dużo trudniejsze, niż w wyobrażeniach.

Audiobooki zrewolucjonizowały rynek wydawniczy. Prostota, ogromny wybór i wygoda obcowania z nimi kusi bardzo mocno. Jeśli więc nadal nie wiesz, jak spędzić wakacyjny wieczór po pracy, szukasz odskoczni w trasie lub podczas ćwiczeń – Storytel i tysiące książek, które zmieścisz w kieszeni, polecają się Twojej uwadze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ