Jak zrobić efektowną dekorację z pływających świeczek?

0
572

Czasem stworzenie efektownej dekoracji wymaga wielkiego wysiłku. Coraz częściej tworząc niecodzienne aranżacje, stawia się na świeczki pływające. Te zaś można zrobić samodzielnie lub zakupić gotowe modele, które świetnie sprawdzą się w każdym przypadku. Niezależnie od obranej ścieżki, musisz odpowiednio przygotować całą aranżację, a jej podstawę stanowią małe, płaskie świeczki (np. podgrzewacze). Poniżej przedstawiono krok po kroku jak stworzyć wyjątkową dekorację.

Wybór naczynia

Podstawowym krokiem jest wybór odpowiedniego naczynia, w którym umieścisz świeczki pływające. Przede wszystkim należy uwzględnić to, ile masz miejsca na stole bądź półce, którą chcesz przystroić. Wśród proponowanych naczyń wyróżnia się:

  • Kieliszki na nóżce – jeśli chcesz, aby dekoracja była nieco nad stołem, warto postawić na szersze, niewysokie kieliszki, które możesz wyłożyć dekoracyjnymi elementami, zalać wodą, a na wierzchu umieścić podgrzewacze;
  • Kieliszki do wina – atrakcyjne szklane świeczniki, które pozwolą na wyjątkowe wyeksponowanie pływających świeczek;
  • Niskie, szerokie misy – może w nich pływać wiele świeczek, a także lekkich ozdób, co pozwala na bawienie się pomysłami;
  • Szklane miski różnych rozmiarów – szkło idealnie komponuje się z takimi świeczkami. Pływające w misie ozdoby, tak jak i same świece, będą doskonale widoczne z każdej strony, a bezbarwne szkło podkreśli ich piękny kształt.

Jakie wybrać dekoracje do świeczek unoszących się na wodzie?

Niemniej istotną kwestią jest wybór odpowiednich dekoracji, które będą towarzyszyć świeczkom. Pływające ozdoby to jedno z rozwiązań, na które możesz postawić. Należą do nich kolorowe gałązki, kwiaty, czy lekkie koraliki. Jeśli jakiś element jest zbyt ciężki i zaczyna tonąć, nie martw się. Świeczki pływające i ich blask znakomicie podkreśla obiekty umieszczone na dnie naczynia. W takiej sytuacji warto postawić na bezbarwne szklane misy. Elementy dekoracyjne warto dostosować do odpowiedniej pory roku. Zestawienie ozdób, które możesz wykorzystać w swojej pracy, przedstawiono poniżej.

  • Wiosna – warto sprawić, aby kompozycja uwzględniała świeże kwiaty: tulipany, konwalie, czy pachnący bez.
  • Lato – z powodzeniem możesz wybrać rumianki, piwonie i płatki róż;
  • Jesień – postaw na jarzębinę, żołędzie, a także złote, jesienne liście;
  • Zima – tu sprawdzi się ostrokrzew, szyszki oraz gałązki świerku.

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć własną kompozycję. Ważne, aby całość dobrze wyglądała ze świeczkami, a te mogą być zarówno białe, jak i kolorowe. Zazwyczaj w takich dekoracjach stawia się na jasne barwy, dominują odcienie różu złota oraz srebra. Znakomicie prezentuje się również barwa lawendy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ