Jak zrobić efektowną dekorację z pływających świeczek?

0
68

Czasem stworzenie efektownej dekoracji wymaga wielkiego wysiłku. Coraz częściej tworząc niecodzienne aranżacje, stawia się na świeczki pływające. Te zaś można zrobić samodzielnie lub zakupić gotowe modele, które świetnie sprawdzą się w każdym przypadku. Niezależnie od obranej ścieżki, musisz odpowiednio przygotować całą aranżację, a jej podstawę stanowią małe, płaskie świeczki (np. podgrzewacze). Poniżej przedstawiono krok po kroku jak stworzyć wyjątkową dekorację.

Wybór naczynia

Podstawowym krokiem jest wybór odpowiedniego naczynia, w którym umieścisz świeczki pływające. Przede wszystkim należy uwzględnić to, ile masz miejsca na stole bądź półce, którą chcesz przystroić. Wśród proponowanych naczyń wyróżnia się:

  • Kieliszki na nóżce – jeśli chcesz, aby dekoracja była nieco nad stołem, warto postawić na szersze, niewysokie kieliszki, które możesz wyłożyć dekoracyjnymi elementami, zalać wodą, a na wierzchu umieścić podgrzewacze;
  • Kieliszki do wina – atrakcyjne szklane świeczniki, które pozwolą na wyjątkowe wyeksponowanie pływających świeczek;
  • Niskie, szerokie misy – może w nich pływać wiele świeczek, a także lekkich ozdób, co pozwala na bawienie się pomysłami;
  • Szklane miski różnych rozmiarów – szkło idealnie komponuje się z takimi świeczkami. Pływające w misie ozdoby, tak jak i same świece, będą doskonale widoczne z każdej strony, a bezbarwne szkło podkreśli ich piękny kształt.

Jakie wybrać dekoracje do świeczek unoszących się na wodzie?

Niemniej istotną kwestią jest wybór odpowiednich dekoracji, które będą towarzyszyć świeczkom. Pływające ozdoby to jedno z rozwiązań, na które możesz postawić. Należą do nich kolorowe gałązki, kwiaty, czy lekkie koraliki. Jeśli jakiś element jest zbyt ciężki i zaczyna tonąć, nie martw się. Świeczki pływające i ich blask znakomicie podkreśla obiekty umieszczone na dnie naczynia. W takiej sytuacji warto postawić na bezbarwne szklane misy. Elementy dekoracyjne warto dostosować do odpowiedniej pory roku. Zestawienie ozdób, które możesz wykorzystać w swojej pracy, przedstawiono poniżej.

  • Wiosna – warto sprawić, aby kompozycja uwzględniała świeże kwiaty: tulipany, konwalie, czy pachnący bez.
  • Lato – z powodzeniem możesz wybrać rumianki, piwonie i płatki róż;
  • Jesień – postaw na jarzębinę, żołędzie, a także złote, jesienne liście;
  • Zima – tu sprawdzi się ostrokrzew, szyszki oraz gałązki świerku.

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć własną kompozycję. Ważne, aby całość dobrze wyglądała ze świeczkami, a te mogą być zarówno białe, jak i kolorowe. Zazwyczaj w takich dekoracjach stawia się na jasne barwy, dominują odcienie różu złota oraz srebra. Znakomicie prezentuje się również barwa lawendy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ