Zasada działania szlifierki oscylacyjnej

0
7764
Zasada działania szlifierki oscylacyjnej

Szlifierki oscylacyjne uważane są za jedna z najbardziej uniwersalnych urządzeń tego typu. Nie tylko wyróżniają się wszechstronnym zastosowaniem, lecz również dokładnością wykonywanej pracy. Jaka jest ich zasada działania oraz do czego warto je wykorzystywać?

Jak działa szlifierka oscylacyjna?

Urządzenie to wyróżnia się płaską stopą, która porusza się na zmianę do przodu i tyłu. Mała amplituda drgań oraz duża częstotliwość sprawia, iż świetnie nadaje się do szlifowania różnego rodzaju powierzchni. Szlifierka umożliwia przymocowanie papieru ściernego za sprawą specjalnych i wygodnych w użytkowaniu – zacisków. Na uwagę zasługuje również prostokątna tarcza urządzenia. Może być ona bez problemu wymieniona. Im większa tarcza – tym szybciej zeszlifujemy dużą powierzchnię.

Tempo pracy zależne jest również w dużym stopniu od mocy silnika szlifierki. Im mocniejsze urządzenie – tym szlifowanie znacznie sprawniej będzie przebiegać. Pamiętajmy dodatkowo, że większa tarcza niekoniecznie zawsze będzie lepszym wyborem. Mniejsza – sprawdzi się przy niewielkich powierzchniach wymagających szlifowania lub w trudno dostępnych miejscach.

Szlifierki oscylacyjne dzielą się na poszczególne rodzaje: elektryczne, pneumatyczne oraz hydrauliczne. Dany wybór będzie oczywiście podyktowany osobistymi potrzebami. Prawdopodobnie przy wykorzystywaniu urządzenia do drobnych prac remontowych lub okazjonalnego użytkowania – odpowiednim rozwiązaniem będzie szlifierka elektryczna. Jest ona poręczna, wygodna w korzystaniu oraz nie generuje tak wielkiego hałasu.

Gdzie kupić szlifierkę?

Duży wybór profesjonalnych szlifierek oscylacyjnych znajdą Państwo w sklepie Bricoman: https://www.bricoman.pl/elektronarzedzia/szlifierki-i-polerki/szlifierki-oscylacyjne

Zastosowanie szlifierek oscylacyjnych

Urządzenia tego typu głównie służą szlifowaniu różnego rodzaju powierzchni. Oczywiście, moglibyśmy do tych celów wykorzystywać – zwykłą kątówkę – aczkolwiek pamiętajmy, że szlifierka oscylacyjna wyróżnia się dokładnością pracy. Sprawdzi się chociażby podczas prac remontowych lub obróbki drewna. Przy jej pomocy pomocy wygładzimy delikatnie różnego rodzaju powierzchnie drewniane.

Zalety szlifierek oscylacyjnych

Niewątpliwą zaletą tych urządzeń jest świetny stosunek mocy przy niskiej masie. Wyróżniają się również nieskomplikowaną konstrukcją. Sprawia to, iż są to urządzenia proste konserwacji oraz tanie w serwisowaniu.

Niektóre ze szlifierek oscylacyjnych posiadają specjalny worek, do którego zasysany jest pył lub wióry. W pewnych sytuacjach istnieje również możliwość kupna specjalnego odkurzacza. Funkcje te docenimy chociażby podczas szlifowania ścian – kiedy generowany pył prowadzi do szczególnego dyskomfortu.

[Głosów:3    Średnia:4.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ