Zadbaj o swoje oczy!

0
673
oczy

Skóra pod oczami należy do bardzo delikatnych, dlatego trzeba o nią bardzo dbać. Poza odpowiednimi kremami liczy się także profilaktyka. Warto zatem zawsze w słonecznie dni nosić okulary przeciwsłoneczne, które oczywiście posiadają niezbędne filtry UV. Jeśli masz wadę wzroku i na co dzień nosisz soczewki kontaktowe, staraj się wybierać propozycje jednodniowe, które nie przesuszają oczu i są bardziej higieniczne, co za tym idzie, zapobiegniesz zmęczeniu oczu. Soczewek kontaktowych nie należy również używać przy komputerze, lepiej sprawdzą się wówczas okulary z odpowiednimi szkłami, które poprawiają ostre widzenie, a do tego blokują światło pochodzące z ekranu monitora.

Korekcyjne okulary przeciwsłoneczne

Okulary warto dopasować po uprzedniej wizycie u lekarza, gdzie sprawdzisz, czy masz zdrowe oczy. Po badaniu u optyka lub optometrysty, jeśli zostanie u Ciebie stwierdzona wada wzroku, profesjonalista pomoże Ci dopasować odpowiednie szkła. Wady wzroku nie wolno bagatelizować, a latem najlepiej zdecydować się na ochronę oczu i zakupić ciemne szkła do swoich okularów korekcyjnych. Możesz dopasować specjalne nakładki, które przyczepiane są na magnes lub zdecydować się na model przeciwsłoneczny wzbogacony o odpowiednie soczewki. Noszenie słabej jakości produktów, zakupionych np. w supermarkecie może powodować uszkodzenia plamki żółtej. Jeśli wyjeżdżasz na wakacje w ciepłe kraje, to właśnie w dobrej jakości przeciwsłonecznie okulary warto zainwestować. Oczy latem nie mają łatwo, warto zatem odpowiednio o nie zadbać. Nie zapomnij także o skórze wokół oczu, która pod wpływem promieni UV marszczy się i wysusza. W tym przypadku sprawdzi się naturalny krem pod oczy, który przywróci odpowiednie nawilżenie i dodatkowo ochroni skórę.

Okulary przeciwsłoneczne, które posiadają niezbędne filtry – dlaczego warto w nie zainwestować?

Na świeżym powietrzu warto tak samo dbać o oczy, jak w domu. Najlepszym sposobem, aby utrzymać oczy w dobrej kondycji, jest dopasowanie okularów przeciwsłonecznych. Gdy założymy ciemne szkła, uzyskamy właściwą ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UVA. Szkła chronią oczy także przed nadmiernym kontaktem z alergenami w postaci pyłków. Taka dodatkowa bariera sprawdza zwłaszcza wiosną. Dzięki temu do wnętrza oka nie przedostają się pyłki, które mogą je podrażnić. Możesz zatem chronić oczy, a także stylowo się prezentować. Poza odpowiednim dobraniem szkieł nie zapomnij także dopasować kształtu okularów do swojej twarzy, tak aby razem tworzyły spójną całość.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ