Wakacje w tropikach – Zanzibar czy Mauritius?

0
1490
Wakacje w tropikach

Nadchodząca jesień i zima to idealny czas, by pomyśleć nad urlopem w tropikach. Dwie afrykańskie, tropikalne wyspy – Zanzibar i Mauritius, są świetnym wakacyjnym kierunkiem. Gorące słońce, przyjemna woda, piaszczyste plaże i drinki pod palmą to doskonały sposób na naładowanie baterii i relaks. Dla kogo są wakacje na Mauritiusie? Komu spodoba się Zanzibar? Jakie miejsca warto zwiedzać?

Wakacje na Mauritiusie – dla kogo?

Mauritius to wyspiarskie państwo położone w południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego, w archipelagu Maskarenów. Najbliżej stąd do rajskiej wyspy Reunion (ok. 170 km w linii prostej, można przepłynąć promem lub skorzystać z taniego połączenia lotniczego), a 900 km na wschód znajduje się Madagaskar. Dla osób, które podróżują na Mauritius ze względu na piękno natury i nurkowanie, świetnym pomysłem jest połączenie wycieczki właśnie z Reunionem – mniej popularnym miejscem i mniej odkrytym przez turystów. Mauritius (https://planetescape.pl/kraj/mauritius/) leży w strefie klimatu podzwrotnikowego, a w zależności od pory roku (które wystepują tu odwrotnie niż w Polsce) temperatury wahają się od około 22°C do 35°C latem oraz od 18°C do 26°C zimą. Najlepszym czasem na wycieczkę na Mauritius są miesiące od kwietnia do grudnia, przy czym na październik, listopad i grudzień przypada lato i najwyższy sezon! Dla kogo są wakacje na Mauritiusie? Przede wszystkim dla miłośników przyrody i sportów wodnych, takich jak nurkowanie oraz dla osób pragnących wypocząć się się zrelaksować. Plażowanie i podziwianie romantycznych zachodów słońca to także okazja na wspaniałą podróż poślubną – wiele luksusowych hoteli na Mauritiusie ma oferty dedykowane dla nowożeńców. Z powodzeniem jest to także kierunek przygodowy – wyspę można objechać w kilka godzin, więc 7-10 dni urlopu na pewno wystarczą na odkrycie najważniejszych miejsc. Które z nich warto zwiedzać? Przede wszystkim półwysep Le Morne (wpisany na listę UNESCO) i podwodny wodospad, Ziemię Siedmiu Kolorów, która jest częścią Parku Narodowego Charamel, wyspę Ile Aux Cerfs, plaże Belle Mare oraz Flic en Flac, a także Park Narodowy Black River Gorges.

Wakacje na Zanzibarze – kiedy jechać?

Wakacje na Zanzibarze

Zanzibar jest największą tanzańską wyspą leżącą na Oceanie Indyjskim na wschodnim wybrzeżu Afryki. To autonomiczna część Tanzanii. Na Zanzibar można podróżować praktycznie przez cały rok – znajduje się w w strefie podrównikowej charakteryzującej się klimatem gorącym i bardzo wilgotnym. Temperatura przez cały rok utrzymuje się na podobnym poziomie, dzieląc pory roku na suchą i deszczową. Wycieczka do Tanzanii dla osób, które nie przepadają za upałami, będzie najlepsza w miesiącach jesienno-zimowych, kiedy lekkie deszcze i monsun przynoszą wytchnienie w niekończących się upalnych dniach. Tę porę poleca się także osobom, które zaczynają podróże poza Europę – to dobre miejsce na zmierzenie się z tropikami. Zanzibar z wielu względów jest też świetnym kierunkiem dla początkujących, m.in. ze względu na przyjaznych i gościnnych mieszkańców, różnorodną ofertę zakwaterowania czy wiele miejsc do odkrycia. Można tu zrealizować program zarówno nastawiony na odpoczynek i relaks, jak i na zwiedzanie i przygody – dla poszukiwaczy wrażeń zdecydowanie poleca się połączenie wycieczki na Zanzibar z kilkudniowym safari w Tanzanii. Jednak na samym Zanzibarze również jest kilka ciekawych miejsc, zaczynając od stolicy wyspy, Stone Town, z interesującą postkolonialną architekturą, muzeum Freddiego Mercurego i Prison Island (odległe o 5 km). Jesli zaś chodzi o naturę, to jedynym parkiem narodowym na Zanzibarze jest Jozani Chwaka Bay National Park, w którym można odbyć wycieczkę po dżungli z obserwowaniem endemicznych gatunków ptaków i gadów oraz przejść się nadmorską częścią parku po drewnianych kładkach pośród starego lasu namorzynowego. Popularną atrakcją na Zanzibarze jest także blue safari, czyli wycieczki snurkowe wgłąb Oceanu Indyjskiego w poszukiwaniu najlepszych miejsc z rafą koralową.

[Głosów:4    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ