W poszukiwaniu ciekawych kierunków turystycznych Polski

0
7429

Ciepłe miesiące roku sprzyjają wyjazdom i poznawaniu innych regionów naszego pięknego kraju. Góry, lasy i morza maja służyć człowiekowi i dawać mu odpoczynek od zgiełku wielkiego miasta. Atrakcji turystycznych jest niestety więcej aniżeli czasu, jaki możemy poświęcić na ich solidne poznanie. Musimy wybierać. Jakie kierunki warto w tym roku wybrać, aby solidnie wypocząć i dobrze zjeść?

Wieczny urok polskich Tatr. Dacie się zaczarować?

Górale przez cały rok czekają na sezon wakacyjny, aby móc uzbierać trochę dudków od turystów. W zamian oferują fantastyczną lokalną kuchnię, wyjątkowy koloryt miejsca, komfortowe noclegi (patrz: hotele Krupówki lub hotel Zakopane rezerwacja online) oraz malownicze pejzaże. Na tym jednak nie koniec. Na uwagę zasługują tu również liczne muzea, między innymi Muzeum Stylu Zakopiańskiego, Galeria Władysława Hasiora, Muzeum Tatrzańskie, Chata Sabały czy Muzeum Kornela Makuszyńskiego. Oprócz tego, będąc w Tatrach nie sposób nie udać się do Tatrzańskiego Parku Narodowego, aby na własne oczy zobaczyć kozicę, wilka czy świstaka. Piękno tatrzańskiej natury nie ma końca.

Gołoborza i zielone bory, czyli dlaczego warto przyjechać w Góry Świętokrzyskie

Łysogóra, Święty Krzyż, wapienne skały, gołoborza – to typowe nazwy kojarzące się właśnie z Górami Świętokrzyskimi. Południowo-wschodni region Polski słynie z turystyki i jest wdzięcznym miejscem do spędzenia w sposób interesujący wakacji czy urlopu. Świętokrzyski Park Narodowy kryje w sobie wiele uroku i tajemnic, które warto samodzielnie zgłębić. Wszechogarniająca zieleń pozwala uciec od miejskiego zgiełku i odkryć świat z zupełnie innej, naturalnej, perspektywy. Dacie się oczarować?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ