Trzy powody, dla których warto zdecydować się na treningi personalne

0
657
treningi personalne

Zastanawiasz się, czy skorzystanie z pomocy trenera personalnego to dobry pomysł? Tego typu usługi cieszą się obecnie ogromną popularnością i już dawno przestały być zarezerwowane jedynie dla gwiazd. Wbrew pozorom nie jest to także jedynie dobrze wypromowany trend. Poznaj kilka najważniejszych zalet treningu personalnego i przekonaj się, czy taka forma aktywności fizycznej jest dla ciebie.

Trening dopasowany do celów i potrzeb

Jednym z głównych powodów, dla których warto pomyśleć o osobistym trenerze, jest możliwość spersonalizowania planu ćwiczeń. Praktycznie każdy profesjonalista zacznie od omówienia celów, stanu zdrowia, diety czy też kondycji podopiecznego. Dopiero na podstawie takiego wywiadu możliwe jest rozpisanie treningów. Ponadto w razie konieczności trener na pewno zmodyfikuje program.

W przypadku indywidualnych spotkań można skupić się na konkretnych celach np. poprawie wydolności, wyszczupleniu nóg czy też zrzuceniu kilku zbędnych kilogramów. Takie dopasowanie jest często niemożliwe, gdy bierze się udział w zajęciach grupowych lub po prostu odwiedza siłownię. Nie bez powodu dobry trener personalny w Poznaniu i wielu innych miastach może być jedną z najbardziej rozchwytywanych osób w okolicy.

Profesjonalizm i bezpieczeństwo

Wiele osób docenia również indywidualne treningi pod okiem fachowca ze względu na profesjonalizm i bezpieczeństwo. Doświadczony specjalista doskonale wie, jak dopasować przebieg zajęć do konkretnego klienta. Ponadto można mieć pewność, że ćwiczenia z i bez sprzętu wykonywane są w prawidłowy sposób, co może pomóc w uniknięciu wielu groźnych kontuzji i szkodliwych nawyków.

Warto także pamiętać, że w niektóre treningi wręcz mogą wymagać obecności instruktora. Dotyczy to m.in. treningów z MEON EMS, podczas których wykorzystuje się elektrostymulację mięśni. Osoby chcące poprawić swoją kondycję często podkreślają również, że dzięki wsparciu i motywacji ze strony trenera personalnego łatwiej jest im kontynuować pracę nad formą. Dobry specjalista przeważnie ma też odpowiednie przygotowanie z zakresu psychologii sportu.

Lepsze efekty niż w pojedynkę lub w grupie

Spersonalizowane treningi cieszą się tak dużym zainteresowaniem przede wszystkim ze względu na wysoką skuteczność. Profesjonalista doskonale wie, jaki program ćwiczeń przygotować, żeby osiągnąć konkretne cele w możliwie jak najkrótszym czasie i jednocześnie bez narażania zdrowia swojego podopiecznego. Treningi są również tworzone w taki sposób, żeby nie znudziły się zbyt szybko.

Kluczem do sukcesów związanych z usługami trenera personalnego jest ponadto wszechstronność. Fachowiec skupi się nie tylko na dopasowaniu ćwiczeń do celów klienta, ale także doradzi w kwestii zmian w diecie czy też weźmie pod uwagę tryb życia i charakter konkretnej osoby. Nie można również zapominać o tym, że dobrze wyszkolony trener po prostu wie, jaki rodzaj aktywności fizycznej przyniesie najlepsze efekty u podopiecznego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ