Szampon na wypadanie włosów

0
1014
Szampon na wypadanie włosów

Piękne i bujne włosy są pożądane w takim samym stopniu i przez kobiety i przez mężczyzn. Dbanie o stan ich zdrowia oraz objętość staje się na porządku dziennym. Producenci oferują nam ogromy wybór szamponów, które nie tylko dodają objętości, ale również zapobiegają wypadaniu włosów. Niestety bardzo dużo osób obu płci boryka się z tym problemem z różnych przyczyn, które możemy podzielić na dwa rodzaje.

Pierwsze mają związek z naszym zdrowiem i trybem życia. Wypadanie włosów towarzyszy stresowi, paleniu papierosów, a także chorobom ogólnoustrojowym i zakaźnym czy chemioterapii. Drugie to nieodpowiednia pielęgnacja włosów lub jej brak, a więc zbyt wysokie temperatury przy użyciu suszarki do włosów, lokówki czy prostownicy, stosowanie preparatów o drażniącym składzie, a więc farb i trwałych ondulacji, tapirowanie włosów czy spinanie ich w ciasny kucyk, który prowadzi do zanikania mieszków włosowych.

Szampony na wypadanie włosów

Odpowiednia pielęgnacja pomaga nam zniwelować lub zahamować wypadanie włosów. Jednak w sytuacji, kiedy borykamy się z problemem przez nasz stan zdrowia, naturalne metody mogą się nie sprawdzać. Obecnie nie tylko producenci szamponów pracują nad specjalnymi formułami, które mają zwiększyć porost włosów. Szampony na wypadanie włosów coraz częściej możemy zakupić w aptece. Są one najczęściej zalecane przez lekarzy, zwłaszcza trychologów, do których możemy się udać, kiedy problem z wypadającymi włosami jest naprawdę duży.

Najlepsze szampony na wypadanie włosów

Na listach top 10 szamponów na wypadanie włosów, pierwsze miejsca zajmują szampony naturalne, których skład oparty jest na ekologicznych ekstraktach roślinnych. Są to szampony łagodne dla skóry, mające przyjemny zapach oraz bardzo często zapobiegające plątaniu się kosmyków. Szampony te działają w różny sposób, jedne znacznie bardziej wpływają na stan skóry głowy, celem innych jest stymulacja cebulek. Większość z nich posiada specjalne filtry UV, które chronią przed słońcem, a także nabłyszczają i sprawiają, że włosy stają się bardziej miękkie.

http://www.olmik.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ