Systematyczne oszczędzanie z kontem oszczędnościowym

0
1320

Wydawanie pieniędzy to dla każdego z nas ogromna radość i przyjemność. Szczególnie przyjemnie wydaje się pieniądze, wtedy gdy mamy w świadomości, że możemy to zrobić. Kupowanie dla siebie i swoich najbliższych przeróżnych rzeczy sprawia ogromną radość zarówno kupującemu jak i tym, którzy nasze prezenty otrzymują.
Jednak oszczędzanie to domena tylko niektórych z nas. Nasuwa się jednak pytanie, w jaki sposób wydawać pieniądze, by móc oszczędzić na większe cele.

Konto oszczędnościowe najlepszym sposobem na oszczędzanie.

Każdy dobrze zna to hasło i wielu z nas ma nawet takie konto, w którymś z banków otwarte. Co jednak powinno charakteryzować takie konto, aby opłacalne było jego otwarcie? Przede wszystkim należy zwracać uwagę na oprocentowanie takiego konta. Im jest wyższe, tym więcej uzbieramy odsetek. Oczywista i jasna sprawa. Jednak nie tylko oprocentowanie jest istotne. Ważnymi kwestiami są również kwota najmniejszej wpłaty oraz prowizje od wypłat. Najczęściej banki dają możliwość jednej darmowej wypłaty w miesiącu. Są również banki, które gwarantują każdą wypłatę bez dodatkowych opłat.

Ciągłe oszczędzanie.

Jeśli już podejmiemy się wyboru konta oszczędnościowego, warto przyjąć pewną taktykę, aby wdrożyć w swoje życie nawyk oszczędzania. To kwestia można powiedzieć nawet ważniejsza, niż sam wybór banku. Dzięki systematycznemu odkładaniu pieniędzy dojdziemy do osiągniętego celu i spełnimy wyśnione marzenia. Jednak niewielu z nas potrafi bezgranicznie i systematycznie przelewać swoje pieniądze, aby stały się one oszczędnościami. To niezwykle trudne zadanie. Jednak przelew wykonany na początku miesiąca (po wypłacie) jest znacznie lepszym rozwiązaniem, niż ten pomysł, który stosuje większość ludzi. Odkładanie z resztek pozostałych z wypłaty, to raczej rzecz trudna i często niesystematyczna.

Każdy z nas ma skłonność do wydawania pieniędzy. Pozostawianie sobie na kocie osobistym środków w oczekiwaniu na kolejną pensje może okazać się zgubnym pomysłem. A pewne jest, że nie wpłynie ona pozytywnie na oszczędzanie pieniędzy.

http://www.menis.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ