Sposoby na ochronę kanapy przed zabrudzeniami

0
1191

Nie trzeba wiele, aby nasza ulubiona kanapa pokryła się trudnymi do usunięcia plamami. Jeśli mieszkają z nami dzieci, pobrudzenie obicia mebli wypoczynkowych to tylko kwestia czasu. Nieładne zabrudzenia na dotychczas atrakcyjnej tapicerce znacznie zmieniają sposób naszego postrzegania takiego mebla. Właśnie z tego powodu lepiej jest zapobiegać plamom niż później usuwać ich przykre skutki.
Najwyższy czas dokładnie przyjrzeć się różnym sposobom ochrony ulubionych mebli przed zabrudzeniami.

Impregnaty idealne do skór

Meble wypoczynkowe ze skóry warto zabezpieczyć specjalnym impregnatem. Warto przy tym zwrócić uwagę na to, aby dany preparat nie zmienił właściwości materiału. Właśnie dlatego zawsze należy stosować tylko specjalistyczne środki dedykowane konkretnemu rodzajowi powierzchni, tj. jak nubuk czy skóra licowana.

Koc dobry na wszystko

Na rynku można znaleźć najróżniejsze wzory koców przeznaczone do okrycia sofy lub kanapy. Właściwie dobrany materiał i fason nie tylko ochronią mebel wypoczynkowy, ale nadadzą mu nowego i niepowtarzalnego charakteru.

Narzuta ciekawym rozwiązaniem

Narzuty posiadają z reguły walory czysto dekoracyjne. Dostępne na rynku modele o niezwykłej strukturze materiału potrafią całkowicie odmienić wygląd salonu, a jednocześnie działają ochronnie na tapicerkę ulubionego mebla. Osoby ceniące elegancję mogą kupić narzutę wykonaną z jedwabiu, która rewelacyjnie komponuje się np. z meblami w modnym obecnie stylu art deco.

Pokrowce na kanapy

Innym, ale równie skutecznym sposobem zabezpieczenia kanapy jest właściwie dobrany pokrowiec. Można w ten sposób „”przebrać”” cały mebel, a operację tę znacznie ułatwiają zamki błyskawiczne, w które z reguły wyposażone są pokrowce. Na rynku można znaleźć mnóstwo pokrowców na kanapy i sofy w najróżniejszych rozmiarach.

Warto chronić meble wypoczynkowe. Dzięki dedykowanym kocom, narzutom, pledom czy też pokrowcom kanapy i sofy przez wiele lat będą cieszyły nasze oczy w niemal nieskazitelnym stanie.

http://www.home-bazaar.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ