Skarby Dalmacji: Ston

0
1200

Ston należy do najciekawszych miejscowości na terenie półwyspu Peljesac. Podobnie jak cała Dalmacja, tak i on może się pochwalić długą historią, ciekawymi zabytkami i doskonałymi warunkami do wypoczynku. Ci, którzy chcą spędzić wyjątkowe wczasy w Chorwacji, koniecznie powinni uwzględnić w swych planach wizytę na jego terenie. Dlaczego to miejsce jest tak atrakcyjne?
Ston to osada, której historia sięga czasów rzymskich, a dowodem na jego długą historię są liczne zabytki na jego terenie oraz w najbliższej okolicy. Najważniejszą atrakcją są tu mury obronne – najdłuższe w całej Europie. Wznoszone w XIV i XV wieku, stały się wizytówką miejscowości. Dziś spacer po murach jest obowiązkowym elementem w programie każdej wycieczki, a widok na miasto zapiera dech w piersiach. Ston może się także pochwalić ciekawą zabudową. Z pewnością warto wybrać się na spacer jego ulicami i przyjrzeć takim obiektom, jak Pałac Rektorów czy Pałac Biskupów. Miłośników architektury sakralnej może z kolei oczarować gotycki zespół klasztorny franciszkanów oraz kościół św. Mikołaja z XIV wieku, który do dziś zachował swą romańską formę.
Malownicza okolica, ciekawe zabytki oraz wyjątkowa atmosfera miasteczka sprawia, że turystyka na jego terenie ma się coraz lepiej. Turystów kuszą nie tylko liczne atrakcje, ale i coraz lepsze warunki wypoczynku. W prywatnych kwaterach można tu znaleźć noclegi bez problemów i cieszyć się możliwością zwiedzania Stonu i jego najbliższej okolicy.

http://www.czyzyny.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ