Siłownia – co powinniśmy wiedzieć?

0
1413

Codzienna dawka ruchu to podstawa zdrowego stylu życia. Poprawia krążenie krwi oraz metabolizm. Pozwala spalić zbędne kalorie, dzięki czemu nie dopuścimy do nadwagi. Wzmacnia mięśnie oraz stawy. Każdy rodzaj ruchu jest dobry. Bardzo często wybierane są ćwiczenia na siłowni. Zanim jednak wybierzemy się do siłowni trzeba się odpowiednio przygotować.
Co należy zabrać ze sobą na siłownię?
Przede wszystkim wygodną odzież sportową, która nie będzie krępowała naszych ruchów oraz wygodne obuwie. Poza odpowiednim ubraniem, bardzo ważne jest, aby zabrać ze sobą prywatny mały ręczniczek, który przyda nam się do ocierania potu. Bardzo ważna jest również butelka z wodą lub napój izotoniczny, który będziemy mogli pić podczas treningu, aby ugasić pragnienie oraz uzupełnić poziom płynu.
Jeśli zaczynamy swoją przygodę z siłownią, warto jest zapłacić za kilka treningów z trenerem osobistym. Trener pokaże nam jak poprawnie korzystać ze sprzętu dostępnego na siłowni, dodatkowo przeprowadzi z nami rozgrzewkę oraz pokaże jak wykonywać ćwiczenia, na przykład jak wykonać prawidłowo przysiad. Częstym elementem treningu personalnego jest PLANK – krótki trening na super brzuch.
Jeśli nie zdecydujemy się na zajęcia z trenerem, musimy pamiętać, że przed każdym treningiem należy wykonać rozgrzewkę – ćwiczenia, które mają na celu rozruszanie wszystkich partii mięśni. Rozgrzewka uchroni nas przed kontuzjami.
Siłownia to miejsce, gdzie będziemy mogli pracować nad wszystkimi partiami swojego ciała, dlatego jest bardzo dobrym wyborem dla każdego.

http://www.hajpa.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ