Sam sobie poradzisz ze zgagą

0
1305

Nadkwasota, nadkwaśność, zgaga i wiele innych określeń, które pewnie w języku medycznym mają swoją właściwą nazwę, ale wiadomo o co chodzi. Niestety problem jest piekący, nieprzyjemny i bardzo często spotykany u wielu osób niezależnie od wieku i płci. Nadkwasota – jaka dieta pomaga? Bo przecież zanim zaczniemy truć się tabletkami, warto najpierw samemu zawalczyć o komfort.

Jak objawia się zgaga?
Nadkwasota, czyli pieczenie w przełyku, które może być łagodne lub bardzo nieprzyjemne i mocne. Dodatkowo w ustach możemy czuć nieprzyjemny zapach a nawet kwaskowaty posmak. Może pojawić się zupełnie niezależnie od spożywanych przez nas posiłków, nie ma na to reguły.

Czy zgaga jest niebezpieczna?
Łagodna forma zgagi nie zagraża naszemu zdrowiu. Dolegliwości można pozbyć się dzięki odpowiedniej diecie. Jednak jeśli, nadkwasota przybiera mocniejszą postać i nie jesteśmy w stanie sami sobie z nią poradzić, należy zasięgną porady lekarza. Po pierwsze, aby przynieść sobie ulgę, a po drugie nieleczona zgaga sieje spustoszenie w naszym przełyku i gardle. Kwasy po prostu podrażniają ścianki przełyku i gardła co może prowadzić do powstania niebezpiecznych zmian.

Czego nie jeść, żeby zgaga się nie pojawiła?
W wielu przypadkach właściwe odżywianie przyniesie zadowalające efekty i nie będzie nam potrzebna terapia farmakologiczna.
Zatem czego należy unikać, aby zgaga nas nie męczyła:
– tłustych, ciężkostrawnych posiłków, które zalegają w żołądku i mogą być przyczyną cofania się soków żołądkowych,
– potraw smażonych i bardzo pikantnych,
– niestety owoce w nadmiernych ilościach też potrafią być powodem zgagi,
– słodycze jeśli zjemy ich za dużo,
– za dużo kawy, może powodować kwasy które później pala nas w przełyku,
– soki owocowe i słodzone napoje gazowane,
– palenie papierosów.

Co oprócz jedzenia może spowodować zgagę?
Oprócz tego, co jemy również to jak jemy może mieć wpływ na pojawianie się zgagi. Ogólnie starajmy nie przejadać się,a po posiłku nie zalegajmy na kanapie, bo to może być przyczyna zgagi.

http://www.unumodels.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ