Podróżowanie samolotem – nie warto stresować się odprawą

0
1257

Lot samolotem to obecnie najwygodniejsza i najprostsza forma podróżowania na dalszych dystansach. Ludzie podróżują codziennie, a nad naszymi głowami możemy dostrzec nawet kilkanaście samolotów każdego dnia. Mimo iż samoloty stają się coraz bardziej popularne, dla wielu, przygotowania, a potem podróż tym środkiem transportu, to bardzo duży stres. Na lotniskach napotykamy liczne obostrzenia, które wydają się nie do ogarnięcia. W rzeczywistości, przejście wszystkich niezbędnych formalności jest bardzo intuicyjne i nie należy się ich obawiać.

Dlaczego ludzie obawiają się latania? Coraz częściej nie ze względu na możliwą katastrofę, a właśnie formalności, z którymi trzeba się zmierzyć przed oraz w czasie podróży. Sen z powiek spędza sprawa wizy oraz ubezpieczeń, a nawet pakowania wszystkiego w kompaktowy sposób, tak aby przypadkiem nie zabrać na pokład rzeczy niedozwolonych i nie uruchomić alarmu na bramce podczas odprawy. Musimy pamiętać, że stosując się do instrukcji linii lotniczych, nie ma szans na pomyłkę. Uruchomienie wspomnianego alarmu także nie jest tragedią – nie ściąga to automatycznie na nasz kark przesłuchań służby celnej. Do wszystkiego należy podejść w sposób bezstresowy i spokojny – pamiętajmy, że liczne przepisy mają na celu zapewnienie nam bezpieczeństwa oraz komfortu podróży.

Podczas odprawy, należy odnaleźć okienko, gdzie będzie obsługiwany nasz lot. Możemy odnaleźć numer lotu oraz godzinę na tablicy odlotów. Tam zazwyczaj znajduje się także numer stanowiska, do którego możemy podejść. Odprawę możemy załatwić także online – znacznie skraca to cały proces. Jeśli nie ufamy jednak interaktywnym rozwiązaniem, po podejściu do stanowiska, należy okazać paszport i numer rezerwacji. Tam dostaniemy karty pokładowe na każdy etap podróży. Przyjrzyjmy się tym kartom – tam znajduje się numer lotu wraz z godziną oraz numer bramki, gdzie musimy się udać. Przed odejściem od stanowiska, oddajemy także nasz bagaż rejestrowany.

Przechodząc przez bramkę, najpierw zabieramy specjalny pojemnik, gdzie zostawimy przedmioty metalowe oraz elektronikę. Przechodzimy przez bramkę, aby znaleźć się w strefie bezcłowej. Tutaj możemy zrobić zakupy.

Potem wystarczy odnaleźć odpowiednią bramkę, gdzie będziemy wchodzić na samolot. W wypełnieniu formalności na lotnisku nie ma nic trudnego. W razie wątpliwości zawsze możemy zapytać pracownika lotniska bądź osobę, która wydaje nam się wiarygodna. Podróże samolotem są fascynujące, nie warto więc stresować się odprawą.

http://www.autotesty.net.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ