Płytki i stemple do paznokci – najmodniejsze stylizacje

0
332
Płytki i stemple do paznokci

Manicure hybrydowy to stylizacja paznokci, która jest ponadczasowa, a jednocześnie podkreśla unikalny charakter i styl noszącej ją kobiety. Nie warto zatem bać się zdobień – tych bardziej subtelnych, ale i rzucających się w oczy. Do wyboru jest naprawdę wiele motywów, które bez problemu naniesiesz za pomocą… stempli do paznokci. Jeśli jeszcze nie słyszałaś o tej metodzie zdobienia – koniecznie zerknij do naszego artykułu.

Stemple do paznokci – jak wykonać zdobienie tą metodą?

Wykonanie zdobienia za pomocą stempelka nie jest wcale trudne. Przede wszystkim musisz się zaopatrzyć w niezbędne akcesoria, takie jak:

  • Płytka z wybranymi wzorami
  • Stempleki
  • Scraper (za jego pomocą rozprowadzisz lakier na wzorze)
  • Lakier do paznokci (tradycyjny, hybrydowy lub żel)
  • Zmywacz bez acetonu

Na jednej płytce znajduje się zestaw kilkunastu zdobień, co daje nieograniczone możliwości. Za pomocą stempelka przeniesiesz wybrany wzór na powierzchnię płytki paznokcia.

Jak to zrobić?

  1. Przetrzyj płytkę zmywaczem bezacetonowym.
  2. Na wybranym wzorze zrób linię lakierem, a następnie rozprowadź lakier za pomocą scrapera.
  3. Umieść stempel na płytce w miejscu przygotowanego wzoru. Stempel powinien być odciśnięty prostopadle do płytki, dynamicznym ruchem.
  4. Stempel ze wzorem przyłóż do paznokcia i dociśnij.
  5. Pomaluj płytkę topem, by zabezpieczyć wzór.

Jak wybrać stemple do paznokci?

Na początek z pewnością warto wybrać stemple przezroczyste lub wyposażone w wizjer. Dzięki temu masz większą kontrolę nad procesem nanoszenia wzoru na paznokieć. Od razu widzisz, gdzie dokładnie znajduje się zdobienie i możesz ocenić efekt. Gdy nabierzesz wprawy, wizjer nie będzie już tak potrzebny. Wybieraj po prostu stemple z najlepszej jakości silikonu.

Płytki ze zdobieniami – najmodniejsze wzory

Płytki ze zdobieniami to naprawdę szeroki segment rynku. Duży wybór znajdziesz w sklepie Cuccio. Płytki są wykonane ze stali nierdzewnej, dzięki czemu są trwałe, a praca z nimi jest łatwa i przyjemna. Motywów jest tak wiele, że nie sposób wymienić wszystkich.

Warto dopasować motyw do okazji – jeśli wybierasz się na ślub w roli świadkowej, to postaw na subtelny manicure z delikatnym kwiatowym zdobieniem. Z kolei stylizacja na koncert rockowy daje większe pole do popisu – paznokcie pomaluj na czarno i odbij na nich błyskawicę lub pacyfkę. Bez problemu znajdziesz także motywy świąteczne (zarówno bożonarodzeniowe, jak i wielkanocne) czy letnie, wakacyjne zdobienia.

Warto sięgać też po klasykę, która nigdy nie wychodzi z mody – motyw panterki, kratka, kwiaty, sweterkowy splot itp.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ