Odkryj piękno Łużyc. Łęknica i jej skarby

0
1232

By przekonać się, jak ciekawą krainą są Łużyce, nie trzeba wiele. Wystarczy wybrać się na teren Łęknicy, która może oczarować każdego swymi skarbami. Jakie atrakcje czekają tu na gości? Tą najważniejszą jest wspaniały park, wpisany na listę UNESCO. To on jest głównym celem niemal każdej wycieczki, która poznaje Łużyce. Park ten jest miejscem wyjątkowym z kilku względów. Park Mużakowski zajmuje tereny po obu stronach Nysy – rzeki, która pełni rolę granicy pomiędzy Polską a Niemcami. Staje się tym samym Park Mużakowski miejscem, które podzielone zostało przez rzekę na dwie części. Większość parku znajduje się jednak w granicach Polski. Dlaczego wycieczki tak chętnie zaglądają na jego teren? Dlaczego to właśnie on stał się jedną z najważniejszych atrakcji, jakimi mogą się pochwalić współczesne Łużyce?
Ten wspaniały park ma charakter parku krajobrazowego, a jego historia sięga pierwszej połowy XIX stulecia. To właśnie wtedy, z woli księcia Hermana von Puckler-Muskau założony został park, na terenie którego zachowało się sporo starych buków i dębów. Zachowały się też piękne mosty, w tym słynny Most Królewski oraz Most Arkadowy. Wiele uroku na Most nad Wąwozem oraz Wiadukt – kolejna ciekawostka, której w trakcie wycieczki po tym niezwykłym miejscu nie można pominąć.
Łużyce znane są też z pięknych krajobrazów stworzonych przez lodowce. Łęknica, która leży na terenie szerokiego wału moreny czołowej, nie należy tu do wyjątków. Miłośnicy wspaniałych widoków nie będą żałować czasu spędzonego w tym miejscu, a piękna sceneria nie tylko dla nich będzie wielką atrakcją.

http://www.turistiko.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ