Najpopularniejsze wkładki do drzwi chińskich

0
739
Najpopularniejsze wkładki do drzwi chińskich

Bezpieczeństwo naszego domu czy mieszkania to priorytet. W tym przypadku ogromną wagę ma nie tylko zamek czy jakość drzwi, ale i odpowiednia wkładka. Tylko to w komplecie może stanowić przeszkodę dla złodziei. Wkładki, tak samo jak pozostałe akcesoria do drzwi, powinny posiadać odpowiedni atest. Są one specjalnie oznaczone i na te oznaczenia warto spojrzeć zanim je zakupimy i zainstalujemy. Same wkładki to niewielki koszt, a jednak poczucie bezpieczeństwa jest o wiele większe.

Wkładki – rodzaje

Wkładki do drzwi chińskich dzielą się na bębenkowe, patentowe, symetryczne i asymetryczne. Bębenkowe są najprostszym i najpopularniejszym wyborem. Chwalone są za bezawaryjność i niezawodność. Ich podział jest na: dwustronne, jednostronne i te, posiadające gałkę. Mogą być uzupełnieniem, ale nie jedynym rozwiązaniem przy drzwiach wejściowych, gdyż do drzwi wejściowych są potrzebne wkładki wysokiej jakości. Mechanizm polega na tym, że bębenek się odblokowuje i obraca. Wkładki patentowe są właśnie z patentem, spełniają wyższe normy bezpieczeństwa od pozostałych. Mogą być dobrym rozwiązaniem nie tylko w domu, ale i w garażu lub w biurze. 

Wkładki do drzwi antywłamaniowych

Jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa należy wspomnieć o wkładkach do drzwi antywłamaniowych. Cechują się odpowiednią klasą, która mówi o jakości, bezpieczeństwie i normach. Wybierając takie wkładki do drzwi chińskich warto zwrócić uwagę na ilość rygli oraz zawiasy. Im więcej rygli tym lepiej i bezpieczniej. Są one o tyle istotne, że ich obecność sprawia trudność, jeśli złodzieje będą chcieli wyważyć drzwi. Jednak w drzwiach antywłamaniowych najczęściej dla bezpieczeństwa montuje się dwa zamki. Jeśli boimy się o podrobienie klucza to najlepiej sprawdzą się zamki wielopunktowe z kluczem, który posiada unikalny kod. Pozostałe cechy takich drzwi to także trwałość, wytrzymałość a także wygląd. W końcu to wizytówka naszego domostwa. 

Dobór odpowiedniej wkładki

Aby zakupić odpowiednią – należy znać jej rozmiary. Kupowanie na oko może sprawić, że będzie konieczna ponowna wizyta w sklepie. Udając się w celu zakupu wkładki do drzwi chińskich najlepiej poradzić się fachowca, który pomoże dobrać odpowiednią, ponieważ mają one różne patenty i klasy bezpieczeństwa. Wybór jest ogromny – zarówno producentów jak i rodzajów, z przeznaczeniem do różnych rodzajów drzwi. Prawidłowo dobrana wkładka nie powinna wystawać poza szyld zewnętrzny, wpływa to na bezpieczeństwo bardzo istotnie. Nie warto oszczędzać na tym zakupie, gdyż im wyższa cena tym lepszy standard wkładki.

Odwiedź także sklep z wkładkami do drzwi chińskich www.swiatzamkow.pl

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ