Moda na własną kolekcję skarpetek

0
1568
Moda na własną kolekcję skarpetek

Jeszcze kilka lat temu skarpetki były jedynie niezbędnym dodatkiem do ubrania, pozwalającym na wygodne noszenie butów oraz utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała w chłodne dni. Obecnie jednak stały się one czymś więcej – możliwością założenia dodatkowej, subtelnej ozdoby albo pokazania innym swojej osobowości.

Wzory i kolory

Starsze pokolenie często uważa, iż skarpetki nie powinny rzucać się w oczy. Zwłaszcza mężczyźni starają się wybierać jak najbardziej stonowane modele: białe, szare, czarne lub granatowe, zawsze gładkie i proste.

Tymczasem jednak na naszym rynku pojawiła się cała gama wzorów, które zaprzeczają tym dawnym klasycznym trendom. Sięgają po nie najczęściej młodzi ludzie, zarówno panie, jak i panowie. A naprawdę mają w czym wybierać, gdyż dostępne są egzemplarze w różnorodne wzory: od form geometrycznych, poprzez wzory nawiązujące do przyrody, aż po te związane z hobby. Również kolorystyka została wzbogacona o dawniej prawie niewystępujące tutaj barwy, takie jak ostre róże, czerwienie i żółcienie. Skarpetki stały się dzięki temu elementem ozdobnym, pozwalającym na wyrażenie własnego stylu i zainteresowań.

Długość

Oprócz kolorystyki i wzornictwa ogromną rolę podczas wybierania skarpetek odgrywa ich długość. Podkolanówki, standardowe skarpetki czy może stopki? To, które będą najbardziej odpowiednie, zależy od pory roku, stroju, ale i preferencji konkretnej osoby. W sezonie letnim prym wiodą oczywiście stopki, które w nierzucający się w oczy sposób chronią stopy przed otarciami. Ich zaletą jest to, że nie wystają ponad linię butów, albo jeśli wystają, to tylko kilka centymetrów. Jest to szczególnie ważne przy krótkich spodenkach czy sportowej spódnicy, gdyż dzięki temu cały strój wygląda estetycznie i spójnie.

Własna kolekcja skarpetek

Tak ogromny wybór sprawia, że w szafie wielu osób pojawia się cała kolekcja różnorodnych skarpetek. „Upolowanie” nowego ciekawego wzoru daje im tyle samo radości, co innym osobom zakup najnowszego gadżetu. Radość jest tym większa, im bardziej nietuzinkowy okaz im się trafi, najlepiej taki, jakiego nie ma nikt ze znajomych. Doskonale obrazuje to, jak wiele osób lubi nietypowe części garderoby i jakie są najnowsze trendy zakupowe.

Sklep dla miłośników

Wychodząc naprzeciw najnowszej modzie, sklep KABAK oferuje szeroką gamę skarpetek dla osób w każdym wieku. Pod adresem kabak.com.pl znajdują się egzemplarze przeznaczone dla kobiet, mężczyzn i dzieci, które zostały podzielone zarówno ze względu na rodzaj, jak i wzornictwo. KABAK ma również sklepy stacjonarne w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku, w których możesz przebierać do woli przed zakupem wybranej pary.

Znajdują się tam skarpetki długie, stopki i podkolanówki, modele uniwersalne i przeznaczone specjalnie na zimę. Bez wątpienia dużą popularnością cieszą się skarpetki sportowe, pozwalające na komfortowe uprawianie aktywności fizycznych. Największym atutem wszystkich dostępnych w sklepie modeli jest wysoka jakość wykonania, która gwarantuje, że nawet najbardziej wymagający kupcy znajdą dla siebie odpowiedni model. Sprawdź, a z pewnością zakochasz się w tych z motywem lamy, sushi czy warszawskim Pałacem Kultury.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ