Małe jest wyjątkowe

0
2128

Urządzanie małej łazienki może być bardzo dużym wyzwaniem. Choć byśmy się bardzo mocno starali ograniczyć ilość rzeczy w pomieszczeniu, to i tak niektóre z nich są po prostu niezbędne. Warto zatem sięgać po ciekawe rozwiązania i wykorzystać złudzenia optyczne w celu powiększenia wnętrza. Poza tym – im więcej rzeczy pochowamy i im większy porządek w łazience będziemy mieć, tym wrażenie przestrzeni będzie bardziej oczywiste.

Idealne meble do małych łazienek

Dobre meble łazienkowe Oristo nadają całemu wnętrzu lekkości, wrażenia porządku i czystości. W takich małych łazienkach świetnie sprawdza się umywalka osadzona na blacie. Pozwala ona na stworzenie centralnego miejsca łazienki a tym samym na tym, że mamy wszystkie ważne rzeczy pod ręką. Obok blatu warto umieścić szafkę z półkami. W małych wnętrzach idealnie sprawdzają się meble podwieszane, które nie „zagracają” przestrzenni i sprawiają, że łatwo utrzymać w niej porządek. Poza tym świetnie optycznie powiększają meble o wysokim połysku i jasnych barwach. W tak modnych białych łazienkach idealnie wyglądają drewniane meble. Nadają przytulności i ciepła. Oczywiście, koniecznie trzeba wybierać tworzywo odporne na wilgoć.

Najważniejsza jest jakość

Mebli do łazienki nie kupuje się na chwilę, więc warto zainwestować w doskonałej jakości produkty, które będą odporne na zmiany tempratury oraz wilgotności. Jest to związane z gromadzącą się we wnętrzu parą wodną oraz możliwością zachlapania czy zamoczenia płyt. Dlatego powinny mieć one odpowiednie parametry. Oszczędności na tej jakości są naprawdę pozorne, ponieważ niezabezpieczony materiał będzie się rozwarstwiał i z czasem po prostu bardziej szpecił niż zdobił. Szczególną uwagę należy zwrócić na wykończenie krawędzi. Najlepsze meble są pokryte lakierem polieturanowym, a ich tył jest zrobiony w taki sposób, by nie dotykał ściany, a tym samym nie był narażony na skraplającą się wodę. Na wilgoć oczywiście muszą być odporne również inne elementy mebli takie jak zawiasy oraz uchwyty i prowadnice.

Meble do łazienek nie wymagają specjalnej uwagi, ale warto pamiętać o ich czyszczeniu z kurzu, osadów kamiennych czy plam po kosmetykach. Do sprzątania płyt lakierowanych (także drewnianych), laminowanych i okleinowanych najlepiej używać miękkiej lub wilgotnej ściereczki. Jeśli plamy są szczególnie oporne warto zastosować odrobinę delikatnego detergentu. Zawsze trzeba pamiętać o wytarciu mebli do sucha, by na płytach nie powstawały zacieki. Nigdy nie należy stosować ostrych środków czyszczących, a i szorować płyt, ponieważ łatwo uszkodzić delikatną powłokę mebli.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ