Macedonia – co warto zobaczyć?

0
2850

Teoretycznie Grecja jest krajem doskonale znanym polskim turystom, choć nie brak tu zakątków, które są przez wycieczki odwiedzane dość rzadko. Dotyczy to m. in. tak ciekawego regionu, jakim jest Macedonia – grecka kraina, mogąca się pochwalić i wspaniałą historią, i ciekawymi zabytkami. Co warto zobaczyć w tej części kraju? Jakimi atrakcjami może nas zachwycić Macedonia?
Wycieczki po terenie tej greckiej krainy mogą dostarczyć nam wielu mocnych wrażeń. Z wizyty na terenie Macedonii bez wątpienia będą zadowoleni miłośnicy greckiej mitologii, w której początki tego regionu zostały najpiękniej przedstawione. Jest też Macedonia atrakcyjnym celem wycieczki dla tych osób, dla których Grecja to przede wszystkim wspaniała historia oraz tak ważni dowódcy, jak Aleksander Wielki. Ten wybitny wódz zajmuje ważne miejsce w dziejach Europy, a Macedonia stała się dzięki niemu imperium o ogromnym znaczeniu.
Współczesna Macedonia ma się czym pochwalić. Nie brak tu miejsc, które mogą zachwycić wspaniałymi zabytkami oraz miejscami, które już od lat są docenionym miejscem wypoczynku i rekreacji. Macedonia to z jednej strony popularny Półwysep Chalcydycki – obszar, na terenie tak chętnie spędzają wczasy turyści z różnych zakątków świata. To również Riwiera Olimpijska, którą już dawno upodobały sobie biura podróży organizujące wczasy w Grecji. Macedonia będzie też wspaniałym kierunkiem wycieczki dla tych turystów, którzy stawiają na aktywny wypoczynek. Dla nich atrakcją mogą się okazać wyprawy w góry Pindos, na terenie których również na brak atrakcji nie można narzekać.

http://www.starovka.pl/

[Głosów:3    Średnia:1.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ