Jakie grupy zawodowe mogą liczyć na korzystniejsze kredyty?

0
826
kredyty

Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że wiele banków oferuje różnym grupom zawodowym tak zwane kredyty preferencyjne. Mogą się one charakteryzować między innymi wyższymi kwotami kredytu, dłuższym okresem spłaty, zredukowanymi formalnościami, niższym oprocentowaniem lub prowizją. W takim razie jakie grupy zawodowe otrzymują tego typu oferty?

Rolnicy

Rolnicy są ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Zdaje sobie z tego sprawę państwo, w związku z czym kredyty dla rolników na cele związane z prowadzoną działalnością rolną mogą być dofinansowywane. Korzystniejszy kredyt można uzyskać między innymi na zakup większej ilości ziemi. Wiąże się to jednak z pewną ilością formalności.

Próbując pozyskać taki kredyt samemu, łatwo można zgubić się we wszystkich formalnościach i wymaganiach. Rozsądną decyzją jest zwrócenie się po pomoc do doświadczonego pośrednika kredytowego, mającego doświadczenie w zakresie kredytów dla rolników, a także szukanie informacji na specjalistycznych blogach i portalach.

Szereg informacji na temat kredytów dla rolników (i nie tylko) znaleźć można tutaj: http://agro-kredyt.com.pl/. Warto poszerzyć swoją wiedzę na ten temat, ponieważ może to pozwolić na znaczne rozwinięcie swojego gospodarstwa niskim kosztem.

Zawody zaufania publicznego

Na korzystne oferty kredytów mogą liczyć także przedstawiciele zawodów zaufania publicznego. Mowa tutaj między innymi o nauczycielach, prawnikach, lekarzach, żołnierzach, policjantach czy Strażnikach Miejskich. Wynika to z dwóch przyczyn: po pierwsze uważa się ich za zazwyczaj bardzo wiarygodnych. Prawdopodobieństwo, że przedstawiciele tych zawodów będą nierzetelnymi klientami, jest stosunkowo nieduże.

Po drugie, niektóre z tych zawodów wiążą się z wysokimi średnimi zarobkami (zwłaszcza w przypadku lekarzy i prawników), tak więc są to klienci, którzy są dla banków atrakcyjni. Zaoferowanie im lepszych warunków może sprawić, że zwiążą się oni z daną instytucją na dłużej i na dłuższą metę będzie to dla banku opłacalne.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://agro-kredyt.com.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ