Jaki kartacz do brody wybrać?

0
581
Jaki kartacz do brody wybrać

Kartacz to określenie, które powinno być dobrze znane wszystkim tym mężczyznom, którzy posiadają lub też zamierzają zapuścić brodę. Jest to narzędzie, które umożliwia ułożenie brody w estetyczny sposób, ale nie tylko. Kartacz dzięki swojemu nieco szorstkiemu włosiu poprawia również ukrwienie skóry pod brodą, pomaga w pozbywaniu się suchych skórek oraz ogólnie martwego naskórka. Kartacz podczas czesania wykonuje niejako masaż skóry, dzięki czemu później lepiej przyswaja ona składniki odżywcze z różnego rodzaju kosmetyków przeznaczonych do brody.

Szczotka do krótkiej brody

Większość mężczyzn nosi krótką, ale starannie przystrzyżoną brodę. Wybierając zatem kartacz warto zastanowić się nad tym, który najlepiej będzie nadawał się do nieco mniejszego zarostu. Poza tym należy wziąć pod uwagę również to, jakie konkretnie są potrzeby naszej skóry pod brodą. Chociaż jej nie widać, ma ona wiele wymagań. Spełnienie ich sprawi, że nasza broda będzie zdecydowanie bardziej bujna, pełniejsza i będzie miała również świeży wygląd.

Jeśli skóra naszej brody jest skłonna do podrażnień i wrażliwa, to warto wybrać kartacz o średnio sztywnym włosiu. Najlepiej aby to było włosie świńskie, ponieważ jest ono przyjemne w dotyku i delikatne dla skóry. Zobacz kartacz do brody w Salonovej: https://salonova.pl/kartacz-do-brody 

W przypadku gdy nasza skóra nie ma skłonności do podrażnień, możemy zdecydować się na kartacz z włosiem dzika. Taki kartacz co prawda dość mocno złuszcza naskórek i trzeba się pod tym względem pilnować, niemniej jednak dobrze radzi sobie nawet z najbardziej splątaną brodą. Kartacze tego rodzaju są zdecydowanie najbardziej popularne na rynku i niezwykle wytrzymałe.

Również dla alergików znajdą się ciekawe pozycje wśród kartaczy. Osoby mające skłonność do uczuleń, mogą wybrać kartacz ze szczeciny nylonowej. Jest to produkt hipoalergiczny i dobrze sprawdza się nawet u tych osób, które mają dość twardą brodę.

Kierując się natomiast samą długością brody, wybór kartacza powinien być następujący. Do krótkiej brody najlepiej nadaje się kartacz z włosia świni. Natomiast dla dłuższych bród, już powyżej 2 cm, lepsze są kartacze uniwersalne. Dla naprawdę bardzo długiej brody, mającej już ponad 10 cm, dobry jest kartacz z włosia dzika oraz szczecina nylonowa.

Kartacz do brody z dzika

Wybierając kartacz, dobrze jest kierować się jego walorami użytkowania. Dobrze aby narzędzie było dobrze dopasowane do wielkości naszej dłoni. Jeśli chodzi natomiast o rodzaj włosia, to kartacze wykonuje się z włosia koziego, końskiego, borsuczego, świńskiego oraz najpopularniejszego – włosia dzika. Dużo rzadziej takie szczotki powstają z włókien syntetycznych oraz roślinnych. Takie włosie jest bowiem zbyt miękkie, aby móc nim pielęgnować brodę.

Czym wyjątkowym odznacza się szczecina z dzika? Przede wszystkim jest ona bardzo twarda i niezwykle wytrzymała. Przy odpowiednim dbaniu o taki kartacz, może on posłużyć nam przez naprawdę długie lata. Na szczecinie dzika, mogą występować białe lub też żółte kulki. To oznacza, że szczecina jest bardzo młoda, a te kulki to nic innego, jak po prostu cebulki włosów. Taki kartacz będzie żywym skupiskiem keratyny. Im więcej jest takich cebulek, tym w gruncie rzeczy lepiej.

Po takich właśnie elementach, można poznać kartacz z włosia dzika. Niemniej jednak kartacze syntetyczne, również mogą mieć podobne „cebulki”. Dlatego warto zawsze kupować tego typu produkty w naprawdę sprawdzonych sklepach. Wówczas będziemy mieć pewność, że otrzymujemy jakość, za którą faktycznie zapłaciliśmy.

Kartacze mogą być wykonywane również ręcznie, bądź też maszynowo. Te pierwsze są zdecydowanie bardziej dopracowane, a ręczna selekcja pomaga w wytworzeniu produktu najwyższej jakości. W kartaczach mechanicznych od razu widać wyraźną różnicę. Niekiedy nie są one nabite dokładnie tak, jakbyśmy mogli tego oczekiwać. Jeszcze jedną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę przed zakupem, jest możliwość wybrania kartacza z poduszką pneumatyczną, bądź też bez. Kartacz bez poduszki jest bardziej higieniczny, ale również i wytrzymały. Dużo łatwiej również o niego dbać.

Kartacze z poduszką pneumatyczną niestety dość łatwo można uszkodzić i nie są one zbyt trwałe. O ich gorszej jakości świadczy również fakt, że są one po prostu tańsze. Oczywiście początkowo wiążą się one z pewną oszczędności, ale w dłuższej perspektywie czasu mimo wszystko nie będą sprawdzać się tak dobrze, jak te nie posiadają poduszki.

Jeśli chcemy kupić sobie porządny i profesjonalny kartacz, to na pewno warto zajrzeć do sklepu: https://salonova.pl/kartacz-do-brody. Jeśli zależy nam na porządnej pielęgnacji naszej brody to warto wybrać ten model, który jest wykonany z najlepszych materiałów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ