Jaka smycz dla szczeniaka będzie najlepsza? Porady, wskazówki

0
813
smycz dla szczeniaka

Smycz oraz obroża to jedne z najważniejszych elementów wyprawki dla szczeniaka. To bowiem akcesoria niezbędne podczas spacerów. Do ich noszenia warto przyzwyczajać pieska jak najszybciej. Sprawdźmy, na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze smyczy, aby zapewniała komfort zarówno nam, jak i szczeniakowi. 

U dorosłych psów możemy wykorzystywać podczas spacerów różne smycze. Jednak w przypadku szczeniaków skupmy się na początku na wyborze jednej smyczy, która pozwoli nam wyrobić w maluchu jak najlepsze nawyki. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie oczywiste. Zły dobór typu smyczy może przyczynić się do tego, że pies będzie w przyszłości nieposłuszny podczas spacerów. A jak wiadomo, później będzie bardzo trudno to zmienić. Dowiedzmy się więc, jaka smycz dla szczeniaka będzie najlepsza, a następnie mając w zanadrzu także Fitmin i ruszajmy na pierwszą przechadzkę!

Smycz dla szczeniaka — z jakiego materiału?

To, z jakiego materiału wykonana jest smycz, ma bardzo duże znaczenie. Wpływa to bowiem na komfort noszenia, bezpieczeństwo, a także po prostu na samą żywotność smyczy. Dla szczeniaków najczęściej poleca się przede wszystkim smycze nylonowe. Są wytrzymałe, łatwe w czyszczeniu i bardzo szybko schną. Częstym wyborem są także smycze skórzane, które prócz tego, że są niezwykle solidne i można używać ich przez lata, to dodatkowo mają bardzo elegancki design.

Jaka smycz dla szczeniaka — obroża czy szelki?

Podczas spacerów smycz przepinana jest do obroży lub szelek. Co jednak będzie lepsze? Dla małego psa szelki są bardzo wygodne i komfortowe. Jednak rozwiązanie to ma znacznie więcej wad niż zalet. Przede wszystkim kupując psu szelki, musimy zdawać sobie sprawę, że nawet jeśli są regulowane, to niebawem z nich wyrośnie. Poza tym nie zapewniają one dostatecznej ochrony. Dlatego też na początek obroża sprawdzi się zdecydowanie lepiej. Świetnie sprawdzą się na przykład obroże Martingale. Zapewniają łatwą regulację i są dostępne w wielu pięknych kolorach.

Jaka długość smyczy będzie najlepsza dla szczeniaka?

Wielu świeżo upieczonych właścicieli psów zmaga się z dylematem, co będzie lepsze – długa, czy krótka smycz? Tutaj sprawa jest dość prosta. Specjaliści polecają, by w pierwszych miesiącach, uczyć psa chodzić przede wszystkim przy nodze. Dlatego też wybór krótkiej smyczy będzie najlepszym rozwiązaniem. Prowadzenie na luźnej smyczy lub automatycznej smyczy Flexi zostawmy lepiej na później. Pierwsze spacery mogą być trudne, dlatego warto zawsze zabierać na nie przekąskę dla psa Milord.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ