Jak zamówić kuriera do domu?

0
219
Jak zamówić kuriera do domu

Dzisiaj, żeby nadać przesyłkę w świat, nie trzeba przedzierać się przez zakorkowane ulice do punktu kurierskiego czy stać w długiej kolejce na poczcie. Zamówienie kuriera do domu to usługa, z której chętnie korzysta wiele osób.

Rolą kuriera nie jest już tylko dostarczenie paczek pod wskazany adres. Może także bezpośrednio odbierać je od nas z domu lub innego miejsca. Zamówienie kuriera nie jest skomplikowaną czynnością i nie wymaga specjalnych umiejętności. Ponadto nie musimy planować, kiedy i gdzie nadać przesyłkę oraz zastanawiać się, jakim cudem, żyjąc w ciągłym pędzie, mamy jeszcze znaleźć na to czas.

Krok 1 – właściwie przygotuj paczkę

Wysyłkę zaczynasz od właściwego przygotowania paczki. Powinna ona być odpowiednio zabezpieczona, czyli zapakowana tak, by była chroniona przed uszkodzeniem. Dzięki temu odbiorca ma znacznie większe szanse otrzymać ją w nienaruszonym stanie. Dlatego ważne jest samo opakowanie – powinno być odpowiednio wytrzymałe i zamknięte, aby uniemożliwić dostęp do przesyłanego towaru bez pozostawienia widocznych śladów. Dopasowujemy je zawsze do zawartości przesyłki, jej wymiarów, masy i kształtu. W przypadku przesyłek nieregularnych lepiej użyć większego opakowania, a puste przestrzenie wypełnić np. folią bąbelkową lub styropianem.

Jeśli chcesz nadać przedmiot wykonany ze szkła lub innego równie delikatnego materiału, warto paczkę oznaczyć gotowymi naklejkami „uwaga szkło” lub „góra/dół”. Nie musisz ręcznie opisywać przesyłki – wszystkie najpotrzebniejsze dane znajdą się w liście przewozowym, niezbędnym do wysyłki. Kiedy już zapakujesz paczkę, to ją dobrze zważ i zmierz – te dane przydadzą się później podczas wypełnienia formularza online. Zrób to dokładanie, żeby Twoja przesyłka została adekwatnie wyceniona.

Krok 2 – zamów kuriera online

Czego potrzebujesz, aby swoją paczkę wysłać prosto z domu? Najlepiej zamów kuriera online. Aby przygotować zamówienie przez Internet, potrzebny ci będzie adres odbiorcy (warto znać dodatkowo jego numer telefonu lub adres e-mail) oraz drukarka w celu wydrukowania listu przewozowego. Wypełnienie formularza nie zajmie ci dużo czasu. Podajesz w nim masę i wymiary przesyłki oraz dane adresowe odbiorcy i swoje własne. Oprócz tego masz możliwość jeszcze wyboru opcji dodatkowych, takich jak ubezpieczenie czy przesyłka pobraniowa. Jeśli potrzebujesz faktury, to musisz podać do niej potrzebne dane. Wprowadzając te wszystkie informacje, otrzymujesz automatycznie wyliczenie, ile będzie kosztowało nadanie paczki.

Teraz musisz potwierdzić zamówienie i zapłacić za usługę online – po wykonaniu przelewu bankowego twoje zlecenie zostanie przekazane do realizacji. Następnie drukujesz wygenerowany list przewozowy z numerem paczki i adresami. Aby mieć dowód nadania, lepiej zrobić to w dwóch kopiach, z których jedną zatrzymujesz.

Krok 3 – poczekaj na kuriera

Przygotowana odpowiednio przesyłka kurierska z gotowym listem przewozowym może już oczekiwać na kuriera. Pojawi się w wyznaczonym przez ciebie terminie i odbierze paczkę. Pamiętaj o tym, aby razem z przesyłką przekazać mu list przewozowy. Kiedy otrzyma obie te rzeczy, rozpocznie się proces dostarczenia paczki do adresata. Ty w tym czasie możesz cały czas monitorować przesyłkę online i mieć wszystko pod kontrolą.

Sam widzisz, że zamówienie kuriera do domu to proces nieskomplikowany, bardziej komfortowy i wymagający zaledwie kilku kliknięć. Jeśli zatem chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze, zamów kuriera online. Przekonaj się, że jest to prosta i skuteczna usługa!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ