Jak wybrać myjkę ciśnieniową?

0
650
Jak wybrać myjkę ciśnieniową

Każdy, kto myśli o myjce ciśnieniowej, myśli o niej w kategoriach sprzętu do utrzymywania samochodu i innych pojazdów w czystości. A prawda jest taka, że ten sprzęt ma znacznie więcej zastosowań. Każda osoba, która lubi czystość i porządek, ale jednocześnie nie chce tracić czasu na porządkowanie powinna zastanowić się właśnie nad zakupem myjki ciśnieniowej. Tylko dlaczego warto mieć ten sprzęt – co jeszcze oprócz samochodu jest w stanie on wyczyścić. I jeszcze jedno, niezwykle ważne pytanie, jak wybrać myjkę ciśnieniową, aby być zadowolonym z zakupu i aby myjka autentycznie wystarczyła na dłużej i była dobrej jakości.

  1. Dlaczego warto jest mieć myjkę ciśnieniową?
  2. W jaki sposób działa myjka ciśnieniowa?
  3. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniej myjki ciśnieniowej?
  4. Jaka myjka ciśnieniowa będzie najlepsza?
  5. Czy myjki ciśnieniowe to drogi sprzęt?
  6. Jakie akcesoria do myjki ciśnieniowej warto dokupić?

Dlaczego warto jest mieć myjkę ciśnieniową?

Jest wiele powodów, dla których myjka ciśnieniowa jest sprzętem, który warto jest posiadać. Oczywiście praktycznie każdy wie, że za pomocą myjki można wyczyścić samochód z każdych zabrudzeń. Można za jej pomocą wyczyścić także inne pojazdy, a także maszyny ogrodowe. Dodatkowo, myjka ciśnieniowa przyda się wtedy, gdy trzeba umyć taras czy kostkę brukową, która ściemniała. Tego typu elementy znajdują się na zewnątrz i często mają dość dużą powierzchnię, którą ciężko jest umyć ręcznie. Za pomocą myjki można również umyć meble ogrodowe. Nie trzeba przy tym używać silnych detergentów, które by je zniszczyły. Warto także wspomnieć o tym, że myjka ciśnieniowa pozwoli umyć elewacje budynków, na których znajdują się ślady błota, śniegu czy też innych zabrudzeń. Jak więc widać, jest sporo zastosowań myjki ciśnieniowej i właśnie dlatego warto jest ją mieć w swoim posiadaniu.

W jaki sposób działa myjka ciśnieniowa?

W myjce ciśnieniowej znajduje się specjalna pompa ciśnieniowa zasilana przez silnik. Myjka podłączona jest do ujścia wody, które znajduje się w ogrodzie i do którego najczęściej podłączony jest wąż ogrodowy. Woda jest więc doprowadzana pod niezwykle mocnym ciśnieniem do pistoletu zainstalowanego na myjce i stąd jest wyrzucana na zewnątrz. Warto wspomnieć, że ciśnienie wody można ustawić nawet na 18 MPa w modelach myjek domowych. Dzięki tak dużemu ciśnieniu, można znacznie łatwiej doczyścić nawet trudne zabrudzenia z różnorodnych powierzchni. Dobre myjki ciśnieniowe można znaleźć chociażby tutaj: https://www.euro.com.pl/myjki-wysokocisnieniowe.bhtml.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniej myjki ciśnieniowej?

Jest kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę, podczas wyboru odpowiedniej myjki ciśnieniowej. Pierwsze, co od razu rzuca się w oczy to bez wątpienia to, jakie ciśnienie dana myjka wytwarza – im większe są jej możliwości, tym lepiej. Dodatkowo, warto także sprawdzić jaka jest wydajność tłoczenia wody. Przeważnie w modelach do użytku domowego taka wydajność może wynosić nawet 350 l/h. Oprócz tego, nie można zapomnieć też o długości węża, jaki ma myjka, ani także o jej wadze bez akcesoriów. Jest to ważne, bo bez dobrych tych dwóch parametrów, myjka będzie ciężka w obsłudze, co może zniechęcać do jej używania. Można jeszcze sprawdzić jaka jest moc przyłącza – bardziej zaawansowane modele mogą mieć nawet moc 3 kW. Nie należy także zapominać o tym, jakie elementy znajdują się w podstawowym zestawie, który dostaje się wraz z kupnem myjki.

Jaka myjka ciśnieniowa będzie najlepsza?

Warto przede wszystkim stawić na sprzęt, który charakteryzuje się jakością. Dzięki temu przez długi czas będzie on użyteczny i funkcjonalny. Ogromną popularnością cieszą się sprzęty takich firm, jak Bosch, Lavor czy Dedra. Jednak niekwestionowanym liderem wśród producentów myjek ciśnieniowych już od lat jest firma Karcher. Ich sprzęty można znaleźć w różnych przedziałach cenowych, dzięki czemu praktycznie każdy może sobie na nie pozwolić. Warto sprawdzić ich ofertę chociażby tutaj: https://www.euro.com.pl/myjki-wysokocisnieniowe,_Karcher.bhtml.

Czy myjki ciśnieniowe to drogi sprzęt?

Myjki ciśnieniowe, jak praktycznie każdy inny sprzęt, znajdują się w różnych przedziałach cenowych. Można więc znaleźć modele względnie tanie, kosztujące 300-400 złotych, można znaleźć modele ze średniej półki cenowej do 1000 złotych, a można kupić sprzęt naprawdę dobry i drogi, który jednak ma swoją cenę. Najdroższe myjki ciśnieniowe kosztują nawet ponad 2000 zł, a więc jest to spory wydatek. Aby móc porównać różne myjki do siebie i wybrać odpowiedni sprzęt, warto odwiedzić takie sklepy, jak RTV euro AGD.

Jakie akcesoria do myjki ciśnieniowej warto dokupić?

Dodatkowo warto wiedzieć, że podstawowy zestaw do myjki ciśnieniowej można powiększyć o specjalne akcesoria. Warto więc zainwestować w takie produkty, jak lanca pianowa, za pomocą której można wytworzyć pianę, która jeszcze lepiej nada się do czyszczenia różnorodnych powierzchni. Zawsze można także zainwestować w specjalne szczotki, które sprawdzą się w różnych warunkach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ