Jak dobrać bluzkę do sylwetki?

0
2646
Jak dobrać bluzkę do sylwetki?

W powszechnej opinii funkcjonuje przekonanie, że modny strój wygląda atrakcyjnie wyłącznie na osobie o idealnej sylwetce. W praktyce jednak okazuje się, że to nie nasze proporcje, o odpowiedni dobór ubrania decyduje o dobrym efekcie końcowym. Kluczową rolę w tuszowaniu większości mankamentów sylwetki spełnia top. Jak dobrać bluzkę stosownie do figury?

Jak dobrać bluzkę do sylwetki?

W przypadku osób, które zostały obdarzone szerokimi ramionami, bardzo ważne jest umiejętne zatuszowanie tego mankamentu. Należy unikać bluzek z poduszkami na ramionach oraz z reglanowymi rękawami, które zamiast zredukować, podkreślą mocną budowę osoby, która je nosi. Wskazane są natomiast bluzki portfelowe lub z dekoltem w tzw. serek.

Kolejna rzecz to nieco zbyt mocno zaokrąglony brzuszek. Tutaj z pomocą przyjdą nam długie tuniki z luźnym dołem, które mogą wyglądać równie atrakcyjnie, co krótkie, obcisłe bluzki (których w tym przypadku raczej nie należy brać pod uwagę). Bardzo dobry efekt uzyskamy też dzięki odpowiednim aplikacjom. Pionowe pasy dadzą efekt wyszczuplający, natomiast wzory na wysokości talii, skutecznie zamaskują nadmierne krągłości. Efekt smukłej talii dadzą nam bluzki z wyszczuplającymi zaszewkami, ale bardzo dobry rezultat da także ściągacz, gumka lub szarfa przewiązana wokół talii.

Kolejna rzecz to rozmiar biustu. Korekty mogą wymagać nie tylko zbyt małe, ale także obfite piersi. W pierwszym przypadku warto zastosować bluzkę w kwieciste wzory. Efekt pełnych i wydatnych piersi uzyskamy też dzięki falbanom, marszczeniom i wszelkim innym wstawkom. Kobiety obdarzone dużym biustem, powinny zakładać bluzki z dekoltem V. Wskazane są też wszelkiego rodzaju wzory, które odwrócą uwagę od dużych piersi.

Kilka podstawowych zasad

Kluczem do właściwego doboru bluzki, jest obiektywna ocena własnej sylwetki. Stojąc przed lustrem, postaraj się określić walory, które chcesz eksponować, oraz mankamenty wymagające zatuszowania. Pamiętaj, że pionowe i ukośne aplikacje i wstawki wysmuklają sylwetkę, natomiast poziome – wyszczuplają.

Zwróć uwagę na dekolt

Bardzo duże znaczenie w kompletowaniu stylizacji, ma właściwy dobór dekoltu. Kształt litery V jest odpowiedni dla kobiet obdarzonych dużymi piersiami oraz dla tych, które chcą nadać swojej sylwetce nieco smukłości. Tzw. off-shoulder dedykowany jest dla pan z małym biustem, wąską talią i szerokimi biodrami. Dekolt trójkątny sprawdzi się w przypadku ciężkiej sylwetki. Łódka to natomiast propozycja dla kobiet o drobnej sylwetce. Uniwersalnym rozwiązaniem, pasującym do każdej figury, jest dekolt asymetryczny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ