Hemoroidy – czym są, objawy, przyczyny oraz zapobieganie

0
1082
Hemoroidy - czym są, objawy, przyczyny oraz zapobieganie

Czym tak w ogóle są hemoroidy?

Pewnie spora część z Was doskonale zdaje sobie sprawę czym są żylaki odbytu. Jest to w końcu niezwykle częste schorzenie, występujące u prawie połowy Polaków. Tych co jednak nie wiedzą co to są hemoroidy zachęcamy do wnikliwej lektury naszego artykułu.

Hemoroidy to guzki krwawnicze występujące naturalnie w kanale odbytu. Są to jamiste naczynia tętniczo-żylne, częściowo wypełnione krwią. Żylaki odbytu to natomiast stan patologiczny związany z hemoroidami. Tworzy się w momencie zbytniego nabrzmienia guzków krwawniczych, które zaczynają uciskać sąsiadujące nerwy.

Objawy choroby hemoroidalnej
Do pierwszych oraz najczęstszych objawów choroby hemoroidalnej zaliczamy uczucie świądu oraz pieczenia, śluz w stolcu oraz krwawienie z odbytu. Ponadto podczas schorzenia mogą pojawić się również symptomy takie jak ból oraz uczucie niepełnego wypróżnienia,

Choroba hemoroidalna – przyczyny
Do najczęściej występujących przyczyn powodujących nabrzmienie guzków krwawniczych należą: zaparcia, biegunki, otyłość, siedzący tryb życia oraz brak aktywności fizycznej, znikoma zawartość błonnika w diecie a także niedawno przebyta ciąża.

Jak zapobiegać powstawaniu hemoroidów?
Aby zapobiec powstawaniu hemoroidów w większości przypadków wystarczy, że będziemy trzymali się ogólnie pojętego, zdrowego trybu życia. Codzienny ruch, zbilansowana dieta, bogata w mikro i makroelementy, odpowiednia higiena intymna oraz regularne wypróżnianie to klucz do zapobiegania powstaniu schorzenia.

http://www.oytam.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ