Dlaczego warto zdecydować się na wirtualne biuro?

0
688
Dlaczego warto zdecydować się na wirtualne biuro

Niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej, każdy przedsiębiorca zobowiązany jest do posiadania tytułu prawnego lokalu, wraz z jego prawdziwym adresem. W przypadku wieloletnich korporacji biuro stacjonarne jest często koniecznością, jednak co w przypadku firm, które nie potrzebują takiego miejsca?

Najlepszym rozwiązaniem może okazać się decyzja o zainwestowaniu w wirtualne biuro, zwłaszcza jeśli dopiero rozwijamy własne przedsiębiorstwo i wszystkie obowiązki możemy wykonać w domu lub nasza praca polega na nawiązywaniu kontaktu z klientami biznesowymi w różnych częściach kraju.

Czym właściwie jest e-biuro?

Korzystając z usług firm, które zajmują się wynajmem wirtualnych biur, możemy zyskać niezbędny adres bez ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z utrzymaniem stacjonarnego lokalu czy dostosowaniem go do potrzeb pracowników. Dodatkowo instytucje tego typu oferują adresy prestiżowe, najczęściej zlokalizowane na terenie Warszawy, co znacząco podnosi status i wiarygodność przedsiębiorstwa.

Wybierając e-biuro jako wirtualne miejsce do prowadzenia naszej działalności, nie generujemy kosztów związanych z zatrudnieniem personelu dbającego o porządek, a także tych związanych z inwestycją w specjalistyczny sprzęt. Same rachunki za energię, ogrzewanie itd. również nas nie interesują. To po prostu tańsza i dużo wygodniejsza opcja dla firm lub indywidualnego przedsiębiorcy, który nie potrzebuje specjalnego lokalu do wykonywania swojej pracy.

Korzyści płynące z inwestycji w wirtualne biuro

To oczywiście nie wszystkie zalety wykorzystania e-biuro jako docelowego miejsca działalności. Wykorzystując firmę parającą się wirtualnym najmem, otrzymujemy w razie potrzeby dostęp do stacjonarnych sal konferencyjnych czy pomieszczeń technicznych, które mamy możliwość wykorzystać za opłatą ustaloną z samą instytucją.

Możemy także zdecydować się na pomoc w prowadzeniu działalności, co przekłada się na odbieranie przesyłek dostarczanych na nasz wirtualny adres, czy przekierowywanie konwersacji i telefonów na prywatny numer. Jest to nie tylko bardzo praktyczne rozwiązanie, ale także podnosi prestiż naszej firmy, gdyż osoba dzwoniąca kontaktuję się w pierwszej kolejności z sekretarką, która kieruję następnie połączenie na naszą komórkę. Niewątpliwe buduje to poczucie rzetelności i wiarygodności przedsiębiorstwa.

Kto powinien zdecydować się na takie rozwiązanie?

Warto podkreślić, że wybierając ofertę e-biura możemy również liczyć na pomoc merytoryczną i analityczną w kontekście pewnego, interesującego nas segmentu rynku. Takie rozwiązanie pozwoli nam dobrze zainwestować, a w przypadku kiedy dopiero rozpoczynamy prowadzenie własnej działalności gospodarczej – płynnie przebić się przez gorący rynek.

E-biura są bardzo często wybierane także przez duże organizacje, które posiadają już swoją główną siedzibę, jednak pragną otworzyć kolejny oddział i zaoszczędzić przy tym na niepotrzebnych kosztach. Jeśli jesteś początkującym przedsiębiorcą lub rozwijającym swoją firmę, niezależnie od jej wielkości i działalności, warto skontaktować się z instytucją parającą się najmem wirtualnych pomieszczeń i zapoznać się z interesującą nas ofertą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ