Dlaczego warto wybrać małą kasę fiskalną?

0
1797

Niewielkie kasy rejestrujące są coraz częściej wdrażane przez firmy, które nie potrzebują rozbudowanych technologii sprzedaży. Takie urządzenia sprawdzają się zarówno w działalnościach mobilnych, jak i mniejszych placówkach handlowych czy usługowych. Jakie rozwiązania, oprócz kompaktowych gabarytów, przemawiają za wyborem kasy fiskalnej o kompaktowych gabarytach?

Jeszcze kilka lat temu wdrożenie naprawdę małego urządzenia rejestrującego nie było wcale łatwym zdaniem. Obecnie jednak modele tego typu stanowią bardzo duży procent wszystkich kas fiskalnych, które są dostępne na rynku. Taka zmiana nie wzięła się z niczego. Niewielkie technologie sprzedaży cieszą się bowiem dużym zainteresowaniem polskich przedsiębiorców. Z czego wynika taka popularność małych kas fiskalnych i na co zwrócić uwagę przy wyborze wspomnianego urządzenia rejestrującego?

Duży komfort w codziennej pracy

W większych działalnościach gospodarczych czy po prostu placówkach, które dysponują rozległym miejscem pracy, gabaryty używanych urządzeń elektronicznych nie mają aż tak dużego znaczenia. Co jednak zrobić w przypadku mniejszych firm, posiadających niewielkie stanowiska obsługi klientów? W takich okolicznościach zawsze warto zadbać o wygodę wykonywania obowiązków. A w tym na pewno pomogą kompaktowe urządzenia elektroniczne, m.in. małe kasy fiskalne. Wspomniane modele bez problemu zmieszczą się obok innych elementów systemu, np. komputera lub czytnika kodów kreskowych. Ponadto, niewielkie kasy znajdują zastosowanie w działalnościach mobilnych. Przewożenie takich urządzeń nie stanowi zazwyczaj żadnego problemu. Dodatkowym atutem modeli o małych gabarytach jest zwiększona wytrzymałość obudowy. Dzięki temu są one bardziej odporne na intensywne użytkowanie czy nawet ewentualne uszkodzenia.

Niewielkie urządzenia z kopią elektroniczną

Zdecydowana większość małych urządzeń rejestrujących, które znajdziemy w ofercie dystrybutora kas fiskalnych, posiada moduły elektronicznej kopii paragonów. I bez wątpienia jest to kolejna zaleta kompaktowych technologii sprzedaży. Możliwość przechowywania ważnych danych w formie cyfrowej wpływa nie tylko na automatyzację pracy, ale także na obniżenie kosztów eksploatacji. Kasy z elektroniczną kopią paragonów są urządzeniami jednorolkowymi, które zużywają mniej papieru termicznego. Co więcej, takie modele pozwalają na dodatkowe zabezpieczenie istotnej dokumentacji. Elektroniczną kopię paragonów można bowiem zapisać na innym nośniku informacji lub dysku twardym firmowego komputera. A warto przypomnieć, że każdy dokument tego typu należy przechowywać przez co najmniej 5 lat – licząc od końca roku podatkowego, w którym dany dowód sprzedaży został wydany klientowi.

A co z wyglądem małej kasy?

pckf-rozowa-kasa-fiskalna-elzab-k10

Wśród produkowanych obecnie małych kas fiskalnych można znaleźć modele, które cechują się naprawdę atrakcyjnym wyglądem. A design technologii sprzedaży ma przecież coraz większe znaczenie przy wyborze konkretnych urządzeń elektronicznych. Wszystko za sprawą tego, że elegancka kasa rejestrująca również może stać się wizytówką firmy. Ponadto, niektóre modele o kompaktowych gabarytach są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych. Na rynku oferowana jest nawet różowa kasa fiskalna, która zdążyła już przypaść do gustu wielu businesswoman.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ