Dlaczego pływanie?

0
985
pływanie

Dzisiejsi ludzi to cywilizacja siedząca. Smutna prawda jest taka, że technologia odebrała człowiekowi część tego, do czego został stworzony. Przeznaczeniem ludzkości jest bowiem ruch, jego brak powoduje zwyrodnienia. Widać to nawet wśród najmłodszego pokolenia. Ciągłe przesiadywanie przed komputerem oraz pewne zaniedbania dają efekt w postaci krzywizn kręgosłupa. Jak zapobiec takim deformacjom, a być może i cofnąć ich efekty? Zacząć ćwiczyć! Sport jest bardzo różnorodną dziedziną, również ten poprawiający postawę. Jedni zainteresują się kalisteniką inni biegami. Jeszcze inni kupią karnet na basen i założą okularki pływackie marki Michael Phelps.

Pływanie, a sprawa pleców

Dla niektórych może się wydawać dziwne, że plecy i pływanie mają ze sobą coś wspólnego. Pozornie przecież pracują tam raczej nogi oraz ramiona. Nic jednak bardziej mylnego. Sam ruch podczas pływania musi już obejmować właśnie plecy. Wystarczy popatrzeć na sportowców zajmujących się tą dyscypliną. Dobrym przykładem będzie właśnie Michael Phelps, utalentowany sportowiec i twórca marki okularów pływackim MP. Szerokie jak u kulturystów plecy to oznaka siły tego zestawu mięśni. Tutaj łatwo dojść do kolejnego elementu. Co wspólnego mają mięśnie i kręgosłup? Mięśnie noszą człowieka przez życie, przemieszczają go. Kości stanowią niejako „rusztowanie” organizmu, niemniej utrzymywane w miejscu za pomocą mięśni. Dobrze wykształcone mięśnie pleców, odpowiednio silne i wypracowane, będą utrzymywać naturalną postawę ciała. Dlatego warto o nie dbać. Nie każdy być może lubi biegać, a już na pewno pompki wyszły z mody razem z powszechną służbą wojskową. Tym niemniej zawsze pozostaje pływanie. Woda relaksuje, a gadgety nie są wcale takie drogie. Okulary pływackie Phelps, przydatne w chlorowanej wodzie to niewielki wydatek. Korzyści płynące zruszenia się sprzed monitora są zaś nieocenione. Każda forma ruchu ma bowiem fundamentalne znaczenie dla zdrowia ludzkiego.

Brać przykład z Michaela Phelpsa

Być może od razu nie należy zdobywać medali. Niemniej raz czy dwa razy w tygodniu warto odwiedzić basen. Lato na Mazurach też jest piękne i może obfitować w pływanie. Ta forma rekreacji przynosi wiele korzyści, szczególnie właśnie dla postawy. Niemniej, najwięcej poprawia też w myśleniu. Człowiek aktywny to bowiem człowiek szczęśliwy. Endorfiny wydzielane podczas wysiłku poprawiają samopoczucie lepiej od kolejnej paczki chipsów. Dlatego warto zajrzeć tutaj i kupić pierwsze okulary pływackie od Michaela Phelpsa. Być może będzie to początek wspaniałej przygody.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ