Dieta 3D Chili – nowy sposób na zbędne kilogramy?

0
1565
dieta 3D Chili

Czy dieta 3D zrewolucjonizuje odchudzanie?

Masz już dość głodówek i ciągłych wyrzeczeń? Poszukujesz nieskomplikowanego i zdrowego sposobu żywienia? Chciałbyś w końcu pozbyć się nadmiaru kilogramów, nie rezygnując ze smacznych potraw? Próbujesz zamienić złe nawyki żywieniowe na lepsze? Być może dieta 3D Chili to jest właśnie to, czego potrzebujesz. Wszystkie podstawowe informacje zawarte w tym artykule pozwolą Ci poznać i zrozumieć założenia tak zwanego „trójwymiarowego” planu żywienia.

Na czym polega dieta 3D Chili?

Zdaniem twórców diety 3D Chili już po krótkim czasie powinieneś zacząć odczuwać pozytywne efekty stosowania się do planu żywienia. Najważniejszym jest oczywiście znaczny spadek wagi, lecz to nie jedyny plus. Gwarantowana jest także poprawa koncentracji, wzrost energii, a nawet spadek poziomu cholesterolu we krwi. Plan trwa cztery tygodnie. Z założenia tempo chudnięcia   ma zależeć od tego, czy będziemy przyjmować w ciągu dnia specjalne kapsułki: żółte, czerwone i zielone, ale jest to bezsprzecznie kwestia indywidualna. Decydując się na „trójwymiarową” dietę otrzymasz między innymi intrukcje odnośnie zażywania suplementów oraz pomysły na każdy z pięciu posiłków. Dania są ułożone w taki sposób, aby nie czuć się ani głodnym, ani przejedzonym. Aby zacząć odchudzanie, wystarczy dokonać zakupu kapsułek i planu przez internet. W zestawie znajdziemy także saszetki z olejem lnianym i kapsaicyną w proszku. Cały ten zestaw ma pomóc nam w walce z kilogramami i przyspieszyć metabolizm, nie szkodząc naszemu zdrowiu i samopoczuciu.

Ważne składniki w diecie 3D chili

Według diety 3D chili bardzo duży wpływ na „trójwymiarowe” spalanie kalorii mają rozmaite przyprawy, których nie należy pomijać podczas przygotowywania posiłków. Dzięki nim możemy dostarczyć naszemu organizmowi wiele cennych substancji i składników odżywczych. Przykładem może być występująca w sproszkowanej papryce, curry oraz czarnym pieprzu kapsaicyna. Jak ona działa? Między innymi usprawnia spalanie nadmiaru tłuszczu, pomaga podkręcić metabolizm, a nawet w pewnym stopniu uśmierza ból.

Poza kapsaicyną zalecane jest również stosowanie przypraw korzennych, takich jak cynamon, imbir czy kardamon. Łączy je pozytywny wpływ na układ pokarmowy i skuteczność w regulowaniu apetytu. Aromatyczny, specyficzny zarówno w smaku i zapachu, kardamon pobudza wydzielanie soków trawiennych. Cynamon działa antyseptycznie i przeciwutleniająco, wpływa na poziom cukru we krwi. Imbir zaś przyspiesza krążenie krwi (co skutkuje rozgrzaniem organizmu), jest silnym antyoksydantem i ma działanie przeciwzapalne.

Autorzy diety nie pominęli także przypraw ziołowych, do których należą między innymi oregano, bazylia czy też majeranek. Te nie tylko mają wszechstronne,  prozdrowotne działanie na organizm, ale także zawierają całe mnóstwo witamin i składników mineralnych. Dzięki przyprawom zielonym pozbędziemy się problemów z układem trawiennym i oczyścimy organizm z zalegających toksyn, a nade wszystko wzbogacimy i ożywimy nieco smak potraw.

Poza wymienionymi przyprawami zalecane jest także uwzględnianie w wyznaczonych posiłkach oleju lnianego z dodatkiem kapsaicyny. Tym prostym sposobem zapewnimy sobie cenne źródło wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Te składniki, mimo skomplikowanej nazwy wcale nie są takie straszne. Wręcz przeciwnie – nie tylko regulują stężenie cholesterolu, co bezpośrednio wpływa na układ krwionośny, ale także znacznie poprawiają samopoczucie i polepszają pracę mózgu.

dieta 3D ChiliCzy jest skuteczna?

Efekty odchudzania są indywidualne i zależą od tego, którą z wielu wersji diety 3D Chili wybierzemy. Jeżeli nie przeszkadza Ci wizja powolnego spadku wagi, możesz na przykład przestrzegać planu żywienia, pomijając zażywanie suplementów. Wybierając opcję standardową (zakładającą także przyjmowanie po jednej z trzech rodzajów kapsułek dziennie) z założenia podkręcamy nieco tempo. Tak zwana wersja Turbo wymaga podwojenia dawki standardowej suplementów, a nazwa wskazuje ekspresową utratę zbędnych kilogramów. Jeżeli chcemy zwiększyć pozytywny wpływ planu żywienia na zdrowie, zamiast kapsułek (albo oprócz nich) możemy wzbogacić jadłospis o olej lniany z dodatkiem  wyżej opisanej kapsaicyny.  Trójwymiarowa dieta-jak każda inna- ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Zdaniem niektórych sceptyków, głównym powodem powstania Diety 3D Chili jest tylko i wyłącznie przynoszenie dochodów twórcom, dla innych z kolei to pierwszy krok ku lepszemu i zdrowszemu trybowi życia. Może pomóc oduczyć się złych nawyków żywieniowych i zmotywować do zastanowienia się nad tym, co jemy. Ponadto, wiele składników zawartych w jadłospisie w pewnym stopniu uzupełni dotychczasowe braki i niedobory w organizmie. W razie wątpliwości możesz spróbować chociaż częściowo stosować się do zaleceń trójwymiarowej diety, na przykład po prostu od czasu do czasu dodawać bogate w składniki odżywcze przyprawy czy też zmienić liczbę posiłków dziennie na pięć, uważnie kontrolując wielkość i kaloryczność porcji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ