Dekoracje biznesowe – jak powinna wyglądać sala konferencyjna do wynajęcia?

0
1481
Dekoracje biznesowe - jak powinna wyglądać sala konferencyjna do wynajęcia?

Rzeczywistość związana z prowadzeniem biznesu rządzi się swoimi prawami, z czego doskonale zdają sobie sprawę właściciele, prezesi i dyrektorzy firm, odnoszących sukcesy. Wizerunek jest częścią budowania marki, a zasada “jak cię widzą tak cię piszą” sprawdza się w tym wypadku nadzwyczaj dobrze. Okazji do dobrego zaprezentowania się się wiele, a jedną z najczęściej powtarzających się sytuacji są oficjalne spotkania i negocjacje w wynajętych przestrzeniach. Warto zadbać wówczas o odpowiednie urządzenie sali konferencyjnej, dzięki czemu w pełni będzie mogła ona służyć nie tylko w roli użytkowej, ale także reprezentacyjnej.

Główne zasady, dotyczące wyglądu sali do wynajęcia

Podczas urządzania sali konferencyjnej pod spotkania biznesowe warto trzymać się kilku podstawowych, uniwersalnych, a zarazem ponadczasowych zasad. Absolutnym fundamentem wystroju jest nacisk na funkcjonalność i minimalizm w zakresie dekoracyjności. Każdy element sali do wynajęcia powinien być użyteczny i oszczędny w formie, przesadne zdobienia nie tylko są widziane jako w złym guście, ale też po prostu mogą dekoncentrować i odwracać uwagę zebranych osób od tego co naprawde istotne czyli tematyce spotkania.

Jakie powinny być dekoracje w sali konferencyjnej?

Odpowiedz na to pytanie jest jedna – nie przesadzone. Należy pamiętać, że wystrój sali konferencyjnej to nie bankiet czy wesele, dlatego też mniej znaczy więcej. Skromne, dyskretne ozdoby zrobią o wiele lepsze wrażenie niż przesyt. Oczywiście całkowicie puste i smutne sale także nie są optymalnym rozwiązaniem, tworzą wrażenie nie przywiązywania wagi do samopoczucia członków spotkania, braku dbałości o szczegóły czy zwykłe niechlujstwo, nadmiar jednak również nie jest wskazany. W sali do wynajęcia najlepiej postawić na minimalistyczne, proste ozdoby, takie jak prosta grafika na ścianie oraz delikatne dekoracje kwiatowe.

Kompozycje roślinne – element wystroju sali konferencyjnej

W sytuacjach biznesowych jako dekoracje bardzo dobrze sprawdzają się skromne i proste ale przemyślane kompozycje roślinne. Wzbogacają one wizualnie sale konferencyjne, przede wszystkim przy okazji specjalnych, niecodziennych wydarzeń, takich jak rocznice, bankiety czy inne szczególne dla firmy eventy. Korzystając z usług profesjonalnych pracowni florystycznych, możemy mieć pewność, że kompozycje kwiatowe nie będą zanadto ozdobne, a raczej minimalistyczne, proste i nie rzucające się w oczy, mimo to łagodzące jednak atmosferę w pomieszczeniu i czyniąc ją o wiele przyjemniejszą w odbiorze.

Oświetlenie sali do wynajęcia

Kolejnym niezwykle istotnym elementem sali konferencyjnej, który już od pierwszych chwil sprawia, że oceniamy pomieszczenie jako przyjemne i funkcjonalne bądź wręcz przeciwnie jest oświetlenie i umeblowanie. Należy mieć na względzie zarówno sytuacje, w których spotkanie przeciągając się do późnych godzin wieczornych wymagać będzie dobrego światła, które nie będzie męczyć oczu, ale także momenty, kiedy podczas wiosny lub lata słońce wpadające przez okna, utrudniając pracę wymagać będzie zastosowania gustownych rolet bądź zasłon.

Sala konferencyjna – kilka słów o gamie kolorystycznej

Zasada w biznesie, dotycząca nie tylko sal konferencyjnych, ale także ubioru, identyfikacji wizualnej i nie tylko jest jedna – stonowane, eleganckie barwy. Ich zastosowanie świadczy o profesjonalizmie i poważnym podejściu do omawianych spraw. Najlepsze kolory dla sali do wynajęcia to wszelkie beże i delikatne brązy, pastelowe ciepłe pomarąńcze i żółcie, tworzące przytulny nastrój, a także uspokajające chłodne błękity i jasne zielenie, od zawsze kojarzące się z rzetelnością i uporządkowaniem, przez co zdają się wpływać na wzrost zaufania.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ