Czapka zimowa dla dziewczynki – o czym pamiętać przy wyborze?

0
2224

Dziecięce czapki zimowe czapki niemowlęce i dziecięce. Podobnie jak w przypadku czapek dla dorosłych, dostępna jest szeroka gama modeli, wzorów i fasonów. Szczególnie duży wybór można znaleźć jeśli chodzi o czapki dla dziewczynek. Można wybierać w podstawowym podziale z opcji takich jak czapki:

 • dzianinowe
 • polarowe
 • szydełkowane


Najważniejsze cechy zimowych
czapek dla dziewczynek

Każda dobra czapka zimowa musi spełniać następujące wymagania:

 • Zakrywa głowę i uszy dziecka
 • Tkanina, z jakiej jest wykonana musi być ciepła i miękka od wewnątrz, a wiatro- i wodoodporna na zewnątrz
 • mieć wiązanie pod brodą, by trzymała się stabilnie na głowie

Jedyne, z czego zrezygnować to pasek pod brodą, jeśli uważasz, że Twoja córeczka go nie potrzebuje lub masz pewność, że czapeczka nie zostanie zgubiona. W zależności od tego z jak intensywną zimą mamy do czynienia – będziesz musiał mieć kilka czapek dla dziewczynek w gotowości, aby dostosować się do zmieniających się warunków pogodowych od jesieni do zimy i do wiosny, chociaż warto tutaj zaznaczyć, iż lżejsza czapka może być używana zarówno na jesień jak i na wiosnę. Zawsze lepiej jest mieć kilka zapasowych czapek dla dziewczynek w razie tych mniejszych i większych katastrof, które zdarzają się, gdy np. czapka się gubi albo zniszczy.


Najlepsze
czapki dla dziewczynek na zimę

Naturalne włókna, takie jak miękka wełna, sprawią, iż Twojemu dziecku będzie ciepło i przyjemnie. Warto zwrócić też uwagę na kaszmir i polar. Są najcieplejsze ze wszystkich dostępnych tkanin. Przekonasz się również, że polar jest najbardziej popularnym materiałem używanym do czapek dla dzieci. Owszem – to syntetyczny materiał, ale jest lekki i równie ciepły jak naturalne włókna. Także jeśli czapka wełniana się zgubi, zastąpienie jej za pomocą czapki polarowej nie rozbije domowego budżetu w przeciwieństwie do innych wymienionych tutaj tkanin, które najprawdopodobniej kosztują trochę więcej.

Wełna, mieszanki wełny, dzianiny i polary są najtrwalsze i na pewno zniosą nawet srogą zimę. Wytrzymują nawet, jeśli przypadkowo znajdą się w błocie pośniegowym. W rzeczywistości Twoja córka może wyrosnąć z takiej czapki, zanim konieczna będzie jego wymiana.


Podszewka
czapki dla dziewczynek

Wewnętrzna podszewka może być:

 • bawełniana,
 • konopna,
 • bambusowa.

Wszystkie wyżej wymienione opcje są miękkie i stanowią dobrą barierę dla młodej wrażliwej skóry. Pamiętaj, że niektóre tkaniny są lepsze dla Twojego dziecka niż inne. Niektóre rodzaje wełny mogą podrażniać skórę dziecka, a polar może powodować dyskomfort – jeśli córeczka jest nadwrażliwa na któryś z jego składników.

Zalecenia dotyczące zakupu dziewczęcych czapek zimowych

Oto kilka kluczowych pytań, które warto zadać sobie przy zakupie czapki dla córki:

 • Jaki jest najlepszy styl czapki dla Twojego dziecka?
 • Czy czapka dobrze przylega do głowy i odpowiednio zakrywa uszy?
 • Czy czapka jest na jesień i zimę?
 • Czy tkanina czapki jest łatwa do utrzymania w czystości?


Ogólnie rzecz biorąc, nie będziesz mieć żadnego problemu z doborem, biorąc pod uwagę szeroki wybór, o jaki postarali się dzisiejsi producenci.

Czapki zimowe dla dziewczynek kupisz w sklepie https://pamami.pl/pol_m_Dziecko_Dziewczynka-_Czapki-dla-dziewczynek-168.html

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ