Co się przyda do szpitala dla noworodka?

0
1162
Co się przyda do szpitala dla noworodka?

Wyprawka dla niemowlaka do szpitala jest jedną z wielu rzeczy, nad którą zastanawiają się rodzice. Oczywiście chcą oni jak najlepiej dla swojego maleństwa, jednak czasami zabierają ze sobą do szpitala wiele niepotrzebnych rzeczy. Co jest naprawdę przydatne podczas pobytu z maluchem w szpitalu?

Przede wszystkim naszemu maluszkowi przydadzą się pieluszki (najlepiej w najmniejszym rozmiarze) oraz chusteczki nawilżone. Warto zaopatrzyć się w większą ilość, ponieważ świeżo upieczeni rodzice często zmieniają dziecku pieluszki, dbając o to by dziecko czuło się komfortowo.

Wielu rodziców zabiera ze sobą ubranka dla maluszka, jednak to nie jest konieczne, ponieważ szpital jest w nie wyposażony. Jednak, gdy bardzo nam zależy na tym żeby nasze dziecko nosiło swoje ubranka możemy je ze sobą zabrać. Jeśli obawiamy się trzymania naszego maluszka na rękach możemy zaopatrzyć się w rożek, który zapewni dziecku ciepło, a nam komfort trzymania malucha na rękach. Gdy rezygnujemy z rożka, możemy zabrać kocyk dla naszego noworodka. Warto również zabrać kilka pieluszek bambusowych, flanelowych lub tetrowych, ponieważ małe dziecko często ulewa. Do kąpieli przyda się ręcznik, dlatego warto go spakować do torby maluszka. Ewentualnie możemy wyposażyć dziecko w krem nawilżający, jeśli jego skóra wymaga specjalnej pielęgnacji, natomiast płyny do kąpieli znajdują się w szpitalu.

Czego na pewno nie warto ze sobą zabierać do szpitala? Z pewnością nie przyda nam się mleko modyfikowane, nawet jeśli nie chcemy karmić dziecka piersią lub czujemy potrzebę dokarmiania malucha, ponieważ szpital jest wyposażony w mieszanki gotowe do spożycia. Jeżeli zależy nam, aby dziecko piło z wybranej przez nas butelki możemy ją ze sobą zabrać, jednak nie jest to konieczne.

Lista rzeczy potrzebnych niemowlakowi w szpitalu może mieć różną długość w zależności od preferencji rodziców. Wyprawka dla noworodka jest indywidualną sprawą rodziców, ponieważ każdy z nich ma inne przekonania i potrzebuje mniej lub więcej rzeczy. Niektórzy rodzice nie mają nic przeciwko temu, aby korzystać ze szpitalnego wyposażenia, natomiast inni chcą, aby ich dziecko od początku korzystało z własnego wyposażenia.

http://4emotion.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zrobić domowe lody?
Następny artykułPokój dziecka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ