Co mówią o Tobie Twoje buty?

0
2194

Według piosenki diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety i sprawią, że będzie się ona czuć świetnie. W żadnym razie nie wolno jednak lekceważyć roli butów w dobrym nastroju kobiety. Biorąc pod uwagę, że diamenty zakłada się tylko na specjalne okazje, obuwie damskie, w budowaniu dobrego samopoczucia pań, odgrywa rolę kluczową.

Kim jesteś, kim chcesz być

Konsumpcja jest obecnie na niewyobrażalnie wysokim poziomie. Dotyczy to również butów. Wystarczy zobaczyć, jak wielki ich wybór mają, chociażby sklepy internetowe, w tym zaliczany do czołówki Zoio. Ilość modeli damskiego obuwia, jakie są dostępne, nigdy nie była tak wielka, a pamiętać należy, że styliści i projektanci nie śpią. Co parę miesięcy przedstawiają kolejne. Klęska urodzaju pociąga za sobą trudność wyboru.

Zanim wyciągnie się portfel albo kliknie guzik „Kup” w sklepie internetowym, warto poświęcić trochę czasu na zastanowienie się nad sobą. Kim jestem, jaka jestem, jaką chce się pokazać innym, co powiedzieć o sobie poprzez buty? Tak, to może wydawać się śmieszne, lecz wierz nam, że twoje obuwie będzie dużo mówić innym o tobie. Zastanów się dobrze, jaki komunikat na swój temat chcesz wysłać w świat.

Wygoda równa się pewność

Chyba zgodzisz się, że jeśli buty piją, obcierają, są za ciasne, niewygodne, rzutuje to na samopoczucie. W takim obuwiu na pewno będziesz czuć się niepewnie, często chodzić nienaturalnie, drobnymi kroczkami niczym japońska służąca z dawnych czasów cesarstwa. Na twarzy co jakiś czas zapewne pojawi się wyraz bólu.

Wygodne buty przekładają się na większą pewność siebie, a gdy czujemy się pewnie, nasze samopoczucie jest lepsze. Dobierz więc takie buty, które przede wszystkim zapewnią ci wygodę. Jak stoi wyżej, żyjemy w czasach, w których podaż towarów jest tak duża, że na pewno znajdziesz dla siebie coś, co pasuje do twojej profesji i do tego jest wygodne.

Jest taka dziedzina nauki jak psychologia wyglądu (stosowana, chociażby podczas szkolenia handlowców). Według niej istnieje pewna grupa osób, które właśnie wygodę wskazują jako główne kryterium doboru ubioru, obuwia. Znana jest pod nazwą kinestetyków. W swych decyzjach kierują się tym, co podpowie im zmysł dotyku.

Pokaż mi buty, powiem ci kim jesteś

Słynne powiedzenie „Pokaż mi…, a powiem ci…” znajduje zastosowanie również w przypadku butów, jakie można znaleźć, choćby w świetnie zaopatrzonym sklepie ZOiO. Specjaliści od psychologii wyglądu, lecz również na przykład handlowcy, mający często osobisty kontakt z klientem. Co drudzy dzięki tej wiedzy mogą od razu dopasować odpowiedni komunikat, który zwiększy prawdopodobieństwo sprzedaży.

Istnieje co najmniej kilka scenariuszy oceny osoby na podstawie jej butów. Psychologowie wyglądu twierdzą na przykład, że jeśli ktoś nosi buty sportowe, najprawdopodobniej jest osobą, ceniącą sobie wysoko wolność, niezależność, swobodę działania.

Z kolei, jeśli ktoś zakłada buty masywne, ciężkie o grubej podeszwie, prawdopodobnie chce w ten sposób podnieść swoją pewność siebie, poczucie bezpieczeństwa. Buty lekkie i delikatne to wskazówka, że nosząca je osoba żyje lub pracuje w otoczeniu, w którym jest zdominowana, zmuszona do ciężkiej pracy, często ponad siły. Gdy buty mają ostre noski, osoba je zakładająca pochodzi z domu, w którym ostatnie słowo zawsze miała kobieta. Jeżeli ktoś nosi buty w nie najlepszym stanie, podniszczone, brudne, może to wskazywać na trudne dzieciństwo oraz brak bezpieczeństwa.

Psychologia wyglądu podaje jeszcze wiele przykładów i wyjaśnia różne kryteria doboru obuwia. Warto mieć świadomość, że buty mówią o nas wiele i ktoś na ich podstawie, będzie wydawać opinię na temat osoby. Pomyśl o tym, kształtując swój wizerunek.

obuwie-w-zoio

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ