Skóra nadmiernie przetłuszczająca się – łojotok

0
1175

Choroby skóry są dosyć trudnym tematem, zwłaszcza dla dorastających nastolatków. Nadmiernie przetłuszczanie się skóry, jest nieprzyjemne, mało estetyczne, a na dodatek powoduje liczne wypryski i wrzody skórne. Każdy człowiek ma inny rodzaj cery, sucha, nawilżona, przetłuszczona itd. Jednak najczęstszym błędem jest utożsamianie cery natłuszczonej z nawilżoną. Pielęgnacja skóry łojotokowej wymaga częstego nawilżania. Taki zabieg znacznie poprawia jakość naszej cery.
Największym błędem jaki może popełnić nastolatek, jest wysuszanie swojej cery. W takiej sytuacji, gruczoły łojowe pracują znacznie szybciej, a w efekcie na naszej twarzy pojawia się nadmierna ilość sebum. Dlatego pamiętajmy o tym, że pielęgnacja skóry łojotokowej wymaga przede wszystkim systematycznego mycia i nawilżania twarzy. Brak wody w naszym organizmie powoduje odwodnienie, podobnie ma się sytuacja ze skórą. Nasza cera staję się sucha i brzydka.
Każda osoba, która ma do czynienia z nadmiernie przetłuszczającą się skórą, musi znacznie częściej dbać o higienę swojej twarzy i pleców, bo to w tych miejscach najczęściej pojawiają się pryszcze. Jednak należy pamiętać o tym, by nie wysuszać skóry różnymi preparatami, a dbać o jej czystość. Pielęgnacja skóry łojotokowej bazuje przede wszystkim na utrzymaniu skóry w czystości i systematycznym nawilżaniu. Cera przetłuszczająca się w bardzo szybki sposób brudzi się, nadmiernie wytwarzane sebum zatyka pory, a co za tym idzie nasza skóra nie oddycha. Dobrym rozwiązaniem jest peeling, jednak należy pamiętać o tym, by nie podrażnić stanów zapalnych, gdyż może to spowodować komplikacje zdrowotne.
Pielęgnacja skóry łojotokowej nie dotyczy tylko osób w okresie dojrzewania. Warto zaznaczyć, że osoby dorosłe również borykają się z nadmiernym wydzielaniem łoju przez gruczoły. Dorośli mężczyźni i kobiety poszukują sposobów na to, by pielęgnacja skóry łojotokowej była szybka i efektywna. Dlatego w sklepach stacjonarnych i internetowych pojawia się coraz więcej preparatów do tego rodzaju skóry.

http://www.totalextreme.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ