Siłownia intymna – zalety treningu mięśni Kegla

0
2185
zalety treningu mięśni Kegla

Ćwiczenia Kegla wzmacniają mięśnie dna miednicy, które podtrzymują macicę, pęcherz, jelito cienkie i odbyt. Regularny trening pomaga w utrzymaniu ich dobrej kondycji oraz uniknięciu krępujących sytuacji związanych z popuszczaniem moczu, gazów, a nawet stolca.

kobieta na treningu

Dlaczego warto ćwiczyć mięśnie Kegla?

Ćwiczenia mięśni Kegla polegają na ich napinaniu i rozkurczaniu. Mięśnie dna miednicy utrzymują macicę, pęcherz, jelito cienkie oraz odbyt w odpowiednich miejscach. Gdy działają tak, jak powinny, mało kto się nimi interesuje. W miarę upływu czasu oraz przebytych ciąż mięśnie te zaczynają jednak słabnąć. Narażają kobiety na wystąpienie zaburzeń statyki narządu płciowego (ang. pelvic organ prolapse, POP). Oznacza to zasadniczo, iż narządy zlokalizowane blisko miednicy zaczynają opadać i zmieniać miejsce położenia. Oprócz niesamowitego dyskomfortu wpływa to na problemy z układem moczowym.

– „Wykonywanie treningu Kegla wzmacnia wszystkie mięśnie wspierające układ moczowo-płciowy. Silniejsze mięśnie Kegla wpływają na łatwość porodu. Zapobiegają wystąpieniu powikłań, o których mowa w poprzednim akapicie.” – mówi Karina Małecka, ekspert sklepu erotycznego Secretive.pl. – „Ćwiczenia mięśni dna miednicy poprawią też przyjemność osiąganą podczas seksu” – dodaje.

kobieta po treningu

Jak ćwiczyć mięśnie Kegla?

Trening mięśni Kegla może być wykonywany w domowym zaciszu. Polega na zaciskaniu i rozluźnianiu mięśni dna miednicy. Można je odnaleźć, wykonując podobne ruchy, jak przy powstrzymywaniu moczu. W prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń mięśni Kegla pomocne są tzw. kulki gejszy. To niewielkich rozmiarów gadżet, który wkłada się do pochwy i nosi podczas wykonywania codziennych obowiązków. Ich wymiary, ergonomiczny kształt oraz przyjemne tworzywa sprawiają, że ich noszenie nie wymaga żadnego wysiłku. Regularne stosowanie kulek dopochwowych przyniesie korzyści zarówno w sferze zdrowotnej, jak i intymnej. Ofertę kulek gejszy można sprawdzić na stronie sklepu erotycznego Secretive.pl. Na blogu sklepu znajdziemy ponadto porównanie tanich modeli kulek dopochwowych – warto przeczytać artykuł, gdyż zaprezentowane zostały 3 modele kulek waginalnych w różnych wariantach cenowych. Z pewnością pomoże to niezdecydowanym czytelniczkom w podjęciu ewentualnej decyzji zakupowej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ