Sadzenie cebulek kwiatowych

0
873
rośliny cebulkowe

Cebulki kwiatowe to idealne rozwiązanie do każdego ogrodu. Ich zasadzenie i pielęgnacja nie powinny przysporzyć problemu. Mało tego – nie trzeba im poświęcać szczególnie dużo czasu. Dzięki temu w prosty i szybki sposób można stworzyć wyjątkowy klimat i cieszyć się pięknymi kwiatami od wczesnej wiosny aż po jesień. Cebulki są przeważnie wieloletnie, zatem są one praktycznie jednorazową inwestycją na dług czas. Jeśli szukasz cebulek kwiatowych idealnych do swojego ogrodu, to warto przejrzeć asortyment sklepu gardenowo.pl – znajdziesz tu zarówno dobrze znane, tradycyjne gatunki, jak i oryginalne i nietypowe.

Kiedy zasadzać cebulki kwiatowe?

Jak się sadzi cebulki kwiatowe? Czynność ta jest łatwiejsza, niż się Tobie wydaje! Oczywiście na początku należy się zapoznać z wymaganiami dla poszczególnych gatunków, niemniej nie przysparza to problemów. W zależności od okresów kwitnienia poszczególnych roślin, cebulki można zasadzać już po pierwszym przymrozkach, aż do końca maja. Wszystko jest tu uzależnione od tego, jakie kwiaty wybierzesz do swojego ogrodu i czy chcesz, by Twój ogród był ozdobiony wczesną wiosną, latem, jesienią, czy może przez te trzy pory roku.

Gdzie zasadzać cebulki kwiatowe i w jakich odległościach?

Bardzo ważne jest zapewnienie roślinom odpowiedniego stanowiska. Dzięki temu nie będą one narażone na trudne warunki, a cebulki zakwitną i będą długo cieszyć oko. Większość kwiatów lubi słoneczne stanowiska – pamiętaj o tym! Postaraj się wybrać takie miejsca, w których słońce jest widoczne przez większą część dnia. Oczywiście niektóre kwiaty preferują bardziej osłonięte stanowiska, dlatego też tak ważne jest to, by na wstępie nie popełnić błędu. Istotne jest również zasadzanie cebulek na odpowiedniej głębokości. Ogólną regułą jest dołek w ziemi o głębokości dwa razy większej niż długość cebulki. Istnieją od tego wyjątki – np. begonie zasadzane tuż pod powierzchnią ziemi. Cebulki kwiatowe zasadza się zarówno tradycyjnie ręcznie, jak i z użyciem specjalnych koszyczków. Sposób sadzenia jest tu uzależniony od naszych preferencji, jak również od wymagań roślin. Zaletą koszyczków jest to, że zabezpieczają one przed nornicami. W jakiej odległości od siebie zasadzać cebulki kwiatowe? Odstępy między poszczególnymi roślinami są przeważnie uzależnione od ich wielkości. Małe cebulki sadzi się na ogół już w odległości 10 cm, większe co 15 lub 30 cm. Zapoznaj się jednak z preferencjami poszczególnych roślin – niezbędne wskazówki znajdziesz na ich opakowaniu lub w internecie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ