Regeneracja zniszczonych końcówek

0
2522

Czy masz suche, łamliwe, a nawet mało podatne na układanie włosy? – jeśli tak, to oznacza, że Twoje włosy są już zniszczone, nie można dłużej czekać. Najlepiej już dziś rozpocząć bardzo intensywną kurację naprawczą. Tak naprawdę, już dzięki kilku prostym zabiegom pielęgnacyjnym, a także kilku odpowiednim zmianom w diecie Twoje kosmyki szybko odzyskają siłę, a także witalność oraz naturalne piękno.

 

Jak postępować?

 

Przyczyny takiego kiepskiego stanu włosów mogą być bardzo różne. Otóż, mocno daje się nam we znaki takie rzeczy jak pogoda: silne słońce, mocny wiatr czy mróz to niestety naturalne czynniki mocno osłabiające strukturę naszych włókien. Do tego dochodzą bardzo różne, czasami niepotrzebne usługi fryzjerskie – taką udręką mogą być lśniące kiedyś włosy, które zostały zniszczone po rozjaśnianiu, czy nawet prostowaniu albo trwałej. Szkodzi im też niestety twarda albo słona woda, częste suszenie, nadużywanie chemicznych kosmetyków do stylizacji, a nawet błędy w diecie.  Z takich przyczyn warto więc poświęcić im trochę naszej uwagi. Jak więc można zregenerować bardzo zniszczone włosy?

Zacząć należy przede wszystkim od podcięcia – nie musisz przecież wcale radykalnie zmieniać ich długości, wystarczy zaledwie obciąć tych kilka zniszczonych centymetrów. Następnie, skorzystaj z mądrości naszych mam oraz babć, które żeby cieszyć się pięknąi lśniącą czupryną, sięgały po sprawdzone domowe sposoby. Produkty, które świetnie działają na mocno przesuszone włosy, to: jajko, oleje (rycynowy, z pestek dyni, kokosowy oraz inne), awokado.

 

zniszczone końcówki włosówZabieg olejowania

 

Jeżeli masz już mocno zniszczone włosy, to przynajmniej raz w tygodniu zrób sobie profesjonalny zabieg olejowania (po prostu nanieś na swoje włosy wybrany olej, owiń głowę folią albo załóż czepek, na to jeszcze gruby ręcznik, po upływie 20 minut dokładnie spłucz) albo zrób sobie maseczkę z rozgniecionego avokado czy też żółtka z małym dodatkiem oliwy z oliwek. To naprawdę bardzo dobrze działa.

Jak można zregenerować końcówki swoich włosów? Tutaj także świetnie sprawdzą się różnego rodzaju olejki, nanoszone na nasze końcówki włosów co najmniej pół godziny przed każdym ich myciem.

Jeśli natomiast Twoje włosy są słabe i wypadające, sięgnij po następujące naturalne sposoby: drożdże,sok z czarnej rzepy, różne zioła jak na przykład pokrzywa, czy skrzyp polny.

Tego rodzaju składniki możesz oczywiście przyjmować doustnie, jak i też robić z nich różnego rodzaju maseczki czy płukanki. W ten sposób dodatkowo ograniczysz problem szybkiego przetłuszczania.

 

Dieta!

 

Istnieją bardzo różne sposoby na pielęgnację zniszczonych włosów, jednakże nie można zapominać o zadbaniu o nie od środka. Nasze włosy niestety bardzo szybko reagują na różnego rodzaju choroby czy też niedobory witamin oraz mikroelementów. Dlatego, najlepiej co najmniej kilka razy w tygodniu jeść jajka (są one bowiem skarbnicą wielu niezbędnych do życia składników odżywczych), a także mleko i przetwory mleczne (dostarczą one potrzebnego wapnia oraz wielu witamin z grupy B), różne orzechy-najlepiej włoskie (zawierają one niezwykle cenne oleje, witaminę A i E), ryby (które są bogatym źródłem kwasów omega 3), a także dary morza, czyli źródło cynku. Ponadto warto też jeść produkty pełnoziarniste, świeże owoce i warzywa (na kondycję włosów zwłaszcza dobrze wpływają brokuły, jarmuż, a także czosnek, czarna rzepa, pomidory oraz papryka). Tak więc, Twój jadłospis powinien być mocno urozmaicony – tylko w takiej sytuacji nie zabraknie Ci różnych składników budujących włosy. Przy okazji, szybko zauważysz dużo lepszy stan skóry i paznokci.

Jeżeli więc masz już bardzo zniszczone włosy, ale nadal jesteś zbyt zabiegana i nie masz niestety czasu, aby zastanawiać się nad idealnym komponowaniem posiłków, to po prostu sięgnij po jakiś dobry suplement witaminowy. Natomiast bardziej intensywne wypadanie skonsultuj ze specjalistą, ponieważ może być ono objawem innych poważnych problemów zdrowotnych.

 

Czego unikać?

 

Często nasze włosy są zniszczone na przykład częstym prostowaniem albo nadmiernym rozjaśnianiem. W takiej sytuacji wymagają one po prostu dłuższego odpoczynku od tych szkodliwych zabiegów. Jeśli już musimy suszyć włosy, to najlepiej robić to na dużej, okrągłej szczotc. Należy także postawić na łagodniejszą koloryzację. Po częstym myciu włosów, dobrze jest płukać je chłodniejszą wodą (można także dodać dwie łyżki octu jabłkowego, dzięki temu Twoje pukle będą lśniące). Ponadto, warto także zainwestować w specjalną odżywkę ułatwiającą rozczesywanie i grzebień o szerzej rozstawionych zębach.

Tego rodzaju systematyczne działania przyniesią efekty dużo szybciej, niż się spodziewasz. Warto więc poświęcić na to odrobinę czasu i uwagi. Chociaż może nam się to wydawać męczące, to już po kilku zabiegach poczujemy różnicę. I zapewne wprowadzimy tego typu działania na stałe do naszych codziennych obowiązków.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ