Poduszki z puchu – czy warto?

0
946
poduszki z puchu

Przepis na zdrowy i dobry odpoczynek? Wygodny materac i … poduszka z puchu! Lekka, delikatna, przyjemna w dotyku i posiadająca właściwości termoaktywne. Jako, że posiada umiejętność odprowadzania wilgoci, zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, co oczywiście nie pozostaje obojętne na poziom naszej satysfakcji z jej codziennego użytkowania. Co warto o niej wiedzieć?

Puch – co to takiego?

Najogólniej mówiąc, puchem nazywamy naturalne okrycie klatki piersiowej kaczki lub gęsi. Stanowi częste wypełnienie nie tylko poduszek, ale również kołder czy odzieży zimowej. Niewiele osób pewnie zdaje sobie sprawę, że puch jest chętnie wybierany przez pasjonatów wspinaczek wysokogórskich. Wszystko dlatego, że zapewnia idealny komfort termiczny, izolację oraz niską wagę. Mnogość zalet sprawia, że poduszki z puchu cieszą się niesłabnącą popularnością – już od wielu lat.

Kaczy czy gęsi?

Poduszki z puchu mogą występować w dwóch wariantach: z kaczym lub gęsim wypełnieniem. Czy różnią się czymś między sobą? Jak się okazuje – tak! Puch gęsi charakteryzuje się niebywałą sprężystością i miękkością. Pojedyncze klastery są większe, a co za tym idzie, gwarantują lepsze właściwości użytkowe oraz większą trwałość. Należy jednak być przygotowanym na dość spory wydatek. Poduszki z puchu nie należą do najtańszych, przez co nie każdy może sobie pozwolić na ich zakup. Alternatywą w takiej sytuacji okazuje się puch kaczy, który choć nie posiada tak wielu zalet, jak puch gęsi, to jednak stanowi korzystną cenowo propozycję.

Należy jednak pamiętać, że niezależnie od tego, czy wybieramy poduszki z puchu gęsiego czy kaczego, ich wypełnienie powinno pochodzić z ekologicznych hodowli, gdzie nie tylko szanuje się środowisko naturalne, ale również ma się na celu dobro zwierząt.

Jak nie dać się oszukać?

Niestety, chcąc kupić poduszkę z puchu trzeba liczyć się, że na rynku znaleźć można wiele ofert pochodzących od nieuczciwych sprzedawców. Zamiast prawdziwego puchu umieszczają mielone lub cięte pierze wraz z domieszką surowców używanych, sprzedając towar jako oryginalny. Jak nie dać się nabić w butelkę? Jest na to kilka sposobów. Przede wszystkim, należy energicznie uderzyć poduszkę o podłoże i obserwować, czy nie wydostaje się z niej pył. Prawdziwa poduszka z puchu posiada uprane, wysterylizowane i odpylone wypełnienie, które nie wydziela zapachu i wyróżnia się wysoką czystością.

Jak to jest z tą alergią na puch?

Zewsząd można spotkać się z opiniami, ze poduszki z puchu wywołują reakcje alergiczne. Jak to jest naprawdę? Jak się okazuje, kiepskiej jakości wypełnienie rzeczywiście może powodować alergie. Warto zatem wybierać produkty od renomowanych marek, które dysponują odpowiednim zapleczem technicznym, dzięki czemu są bezpieczne – nawet dla alergików.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ